Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Miss World Hungary: kulisszatitkok a két debreceni döntőstől

| 2023. 06. 09. | 18:23:00
Gyerekkori álmok válhatnak valóra a vasárnapi fináléban.
Miss World Hungary: kulisszatitkok a két debreceni döntőstől
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Május 16-án jelentették be azt a húsz gyönyörű lányt, akiket a sok jelentkező közül a zsűri kiválasztott a Miss World Hungary szépségverseny felkészítőtáborába. Kevés várakozás után, múlt héten elkezdődött a tábor, melyen kezdetben húsz, majd a döntőhöz közeledve már csak tizenhat szépség készül, hogy megnyerje a koronát, és kiérdemelje a Magyarország Szépe címet.

A felkészülés során több alversenyen és számos próbán kellett jól teljesíteniük, ezeken elért helyezéseikkel pedig a lányok a TOP 16-ba biztosíthattak maguknak helyet, ezzel elkerülve a kiesést. Két debreceni kötődésű versenyzőnek, Szabó Orsinak és Nehéz Nórának is sikerült olyan jó eredményeket elérni, hogy előbbi már az első napon biztosította magát a döntőbe. Június 11-én, vasárnap mindkettőjüknek szurkolhatunk majd az utolsó, egyben legnagyobb próbán, a finálén.

A Cívishír érdeklődésére a két lány beavatott kicsit a múltjukba, valamint betekintést nyerhettünk általuk a felkészítőtábor világába.

– Abasáron nőttem fel, a Debreceni Egyetem gyógytornász hallgatója vagyok. HR-esként dolgozom és mellette modellkedem – kezdte Nehéz Nóra, aki azt is elárulta, modellkedéssel három éve foglalkozik, szépségversenyen pedig tavaly nyáron volt először. Azóta volt szerencséje egy világversenyre is eljutnia. Kiemelte, mivel már több versenyen is járt, így mindenképpen szerette volna magát ezen is megmérettetni. Legfontosabb céljaiként az önmegvalósítást, a tapasztalatszerzést és a kapcsolatépítést tűzte ki.

Nehéz Nóra

– Természetesen nagyon boldog voltam, mikor megtudtam, hogy én is a döntős lányok között vagyok – árulta el Nóri kérdésünkre. Sokat tett azért, hogy eljusson idáig, ugyanis a tábor előtt rengeteg edzésen vett részt, és az étkezésére is oda kellett figyelnie. – Számomra nagyon fontos volt az is, hogy fejben megerősítsem magam, hogy itt a táborban és a finálén is a legjobb formámban teljesítsek. Fantasztikus érzés a Top 16-ban lenni, hatalmas öröm számomra. Hozzátette, a többi lánnyal nagyon jó a kapcsolata, szuper csapatot alkotnak.

Nóri azt is elmondta, a fináléhoz közeledve napjaik legtöbb részét a koreográfiapróbák teszik ki.

A tábor első hetében javarészt forgatások, alversenyek voltak és rengeteg programon vettek részt. Az elkövetkezendő napokban pedig sok próba vár még a lányokra. A szépség büszkén emelte ki, az alversenyeken jól teljesített, a Miss Talent megmérettetésen pedig második helyezést ért el karatebemutatójával. – Azt gondolom, minden alversenyen igyekeztem a maximumot kihozni magamból, és a térdsérülésem ellenére a sportversenyeket is kitartóan végigcsináltam.

– A legfontosabb célom megmutatni azt, hogy ha hiszünk magunkban és kitartóan küzdünk a céljainkért, akkor képesek vagyunk elérni az álmainkat. Legyünk pozítívak és optimisták, így minden helyzetből erőt meríthetünk, és boldogok maradhatunk, a nehézségekből pedig képesek leszünk építkezni önmagunk javára – válaszolt inspirálóan Nóri utolsó kérdésünkre.

Szabó Orsi tősgyökeres debreceni, itt született és itt is nőtt fel. Kereskedelem és marketing szakon diplomáztott tavaly decemberben a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán. – Marketingesként dolgoztam a verseny előtt, de fel kellett mondanom, mert nem volt összeegyeztethető a kettő, kiállításokra kellett volna utaznom – árulta el érdeklődésünkre.

Orsi 2019 óta van jelen a szépségversenyek világában, amikor elindult az első megmérettetésén, a Hajdúság Szépe címért, és megnyerte azt.

Szabó Orsi

Kiemelte, gyerekkori álma volt, hogy a versenyben lehessen, ezért is jelentkezett. – A célom, hogy lehetőséget kapjak képviselni a hazámat nemzetközi szinteken, továbbá szeretném, ha ez a verseny kinyitna olyan ajtókat, hogy esetlegesen a média és tévézés világában, vagy valamilyen smink/kozmetikai márkánál elhelyezkedhessek – mondta. Hozzátette, nagyon boldog volt, mikor megtudta, hogy bekerült a döntőbe. Először fel se fogta, de még aznap megünnepelte sikerét testvérével Budapesten.

A versenyző azt is elmondta, hogy teljesen megváltoztatta életmódját a Miss World Hungary előtt. Mindennapjait már öt hónapja a versenyre való készülés tette ki, és személyi edzővel készült. Kiemelte, egyik fontos elve: valamit vagy rendesen kell csinálni, vagy sehogy! – A tábor sokkal nehezebb, mint vártam, de sokkal nagyobb élmény, mint valaha gondoltam. A siker a komfortzónán kívül kezdődik, és minden nap hálát adok, hogy most itt lehetek! Életem eddigi legjobb időszaka – mesélte örömmel Orsi. A következő napokban már az elő show-ra fognak készülni, ebből állnak majd leginkább programjaik. Kérdésünkre azt is elmondta, mindenkivel jó kapcsolatot ápol, szuper közösség alakult ki a táborban, mindenben segítik egymást. – Nehéz Nórival a legszorosabb a kapcsolatom, őt már barátnőmnek mondhatom.

Orsi már az első napon kiválóan teljesített, ugyanis megnyerte az első alversenyt, ezzel együtt a Miss Fashion címet. – Öt percünk volt átöltözni, és leérni a másodikról. Figyelték a szettet, azt hogy változtattál-e a frizurádon. Én egy talált befőttes gumival csináltam egy kontyot a liftben, ez vicces élmény volt – mesélte Orsi, kiemelve, ez volt a kedvenc alversenye. A második napon rendezték a Miss Natural Beauty alversenyt, melyen holtversenyben Koncz Patríciával osztozik az első helyen és a címen. – Nekem ez a legnagyobb büszkeség, hogy itt első helyezést értem el, mert a mindennapokban is a természetességet képviselem – mondta. A Miss Talent megmérettetésre az egyik volt edzője, Holecska Ancsa és egy barátnője, Török Anikó segítettek neki felkészülni, ehhez pedig 14 éves akrobatikus rock and roll múltja is hozzátett. Ezdőtermi edzések mellett táncórákra is járt.

A Miss Sport versenyre pedig külön nem készült, eleve sokat edzett a személyi edzések miatt, ezen 4. helyezést ért el.

– Elmondhatatlan hálával tölt el ez az érzés, hogy itt vagyok! A célom, hogy a fiatalok figyelmét felhívjam a social media énképtorzító hatására, és küldetésem, hogy meggyőzzem őket, nem kell filterek mögé bújni! Ez számos mentális problémát okozhat hosszú távon – emelte ki Orsi zárásként.

Draskóczi Aliz

További híreink
Így védekezik Debrecen a hőség ellen!
Így védekezik Debrecen a hőség ellen!
Kiemelten fontos, hogy senki ne induljon el víz nélkül otthonról - hívják fel a figyelmet.
Francia csatár érkezett a Lokihoz
Francia csatár érkezett a Lokihoz
Három évre szóló szerződést írt alá Debrecenben.
A csapókerti iskola komplex felújítása a terv
A csapókerti iskola komplex felújítása a terv
A korszerűsítés csaknem 3000 négyzetmétert érint.
Járműjavítóban épül meg az új Közlekedési Múzeum
Járműjavítóban épül meg az új Közlekedési Múzeum
A miniszter szerint indokolatlan volt a beruházás Debrecenbe történő áthelyezésének terve.
Baleset a 2-es villamos vonalán
Baleset a 2-es villamos vonalán
A helyszínelés alatt ingajárat viszi az utasokat Debrecenben.
Új elnökhelyettes a debreceni klinikai központban
Új elnökhelyettes a debreceni klinikai központban
Illés Árpád átvette megbízását.
Autót vett a lopott pénzből a hadházi tolvaj
Autót vett a lopott pénzből a hadházi tolvaj
Egy építkezésen dolgozott, oda tört be.
Szabadtéri tüzek szerte Hajdú-Biharban
Szabadtéri tüzek szerte Hajdú-Biharban
Számos helyen kellett oltani.
Semcorp: együttműködünk a hatóságokkal
Semcorp: együttműködünk a hatóságokkal
A debreceni vállalat tovább erősíti környezetirányítási rendszereit - írják közleményükben.
Debreceni tehetségek – átadták a 2026. évi ösztöndíjakat
Debreceni tehetségek – átadták a 2026. évi ösztöndíjakat
Sportolókat, középiskolásokat és egy színházi rendezőt díjaztak.
Megszűnik a Hajdú-bihari Napló mint napilap
Megszűnik a Hajdú-bihari Napló mint napilap
Hetilapként folytatja a Debrecenben megjelenő újság.
Hirdetés
Hirdetés
Szuper El Niño jöhet Magyarországra
Szuper El Niño jöhet Magyarországra
A rendkívül erős El Niño a klímaváltozással együtt fokozhatja a hőhullámokat, az aszályokat és a szélsőséges időjárást.
Hirdetés
Hirdetés
Megzavarták a hajdúszoboszlói betörőt
Megzavarták a hajdúszoboszlói betörőt
Üres kézzel távozott, ráadásul el is kapták.
Hirdetés
Hirdetés
BL-győztest igazolt a Debrecen
BL-győztest igazolt a Debrecen
A spanyol játékos a Barcelona akadémiáján nevelkedett.
Gránátbaleset: belső vizsgálat indul
Gránátbaleset: belső vizsgálat indul
Ruszin-Szendi Romulusz nem ért egyet az ügyészséggel.
Gazdaság
Magyar Péter 70-75 százalékos támogatottságról beszél
A kormány alapvető célja a csatlakozás feltételeinek teljesítése - mondta.
A csapókerti iskola komplex felújítása a terv
A korszerűsítés csaknem 3000 négyzetmétert érint.
Hőség: home office az államigazgatásban
Azt kérik, 18 és 21 óra között ne használjuk a légkondicionálót.
Új utak, új lehetőségek Hajdúböszörményben
A 700 millió forintos beruházásnak köszönhetően a tervezettnél hosszabb útszakasz újulhat meg a városban.
Kevésbé látványos, de hasznos fejlesztések Hosszúpályiban
Gép- és eszközbeszerzéseken, valamint az új urnafalak létesítésén túl van a település; tervben a gondozási központ felújítása.
Támogatott tartalom
Hajdúszoboszló: visszatér a Bizonyítványbuli!
Hajdúszoboszló: visszatér a Bizonyítványbuli!
Ismét berobban a nyár a fürdővárosban.
A magyar nők java magára marad a menopauzával
A magyar nők java magára marad a menopauzával
Ez derül ki a Richter Gedeon Zrt. nemzetközi kutatásából.
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Egy különleges este, ami több lehet, mint egy koncertélmény – július 4-én ingyenes zenei fesztivál várja az érdeklődőket.
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Kiváló koktélok, italok, exkluzív környezet bárral és tágas kerthelyiséggel.