Magyar Kupa: magabiztosan jutott tovább a Debrecen

DVSC | 2024. 09. 14. | 21:02:02
Bárány mesterhármast lőtt.
Bárány csodálatos gólokat szerzett (Fotó: DVSC)

A Mol Magyar Kupa legjobb 32 csapata közé jutásért lépett pályára a DVSC szeptember 14-én, szombaton este az NB II-es Békéscsaba otthonában, ez volt a Máté Csaba vezette edzői stáb első tétmérkőzése. A tréner nem számíthatott a rehabilitációját végző Kusnyir Erik és Thor Úlfarsson mellett sérülés és betegség miatt Batik Bence, Vajda Botond és Brandon Domingues játékára sem. A csapat több száz debreceni szurkoló támogatása mellett feszült neki az ütközetnek a mély talajú pályán.

A találkozó elején a Loki magához ragadta az irányítást, a 3. percben Dzsudzsák Balázs került helyzetbe, de felpattant előtte a labda, így nem találta el jól a játékszert. Az 5. minutumban Megyeri Balázsnak kellett védenie bravúrral egy közeli fejest, majd megszerezte a vezetést a DVSC. A 10. percben Dzsudzsák Balázs szöglete után némi kavarodás alakult ki, Bárány Donát ébredt a leghamarabb, és 6 méterről a léc alá lőtt (0-1). A folytatásban is a debreceniek domináltak, a 18. percben Szécsi Márk nem sokat tévedett, nem sokkal később Bárány Donát is csak centikkel lőtt mellé. Dzsudzsák Balázs a 26. percben viszont már tűpontosan célzott: 25 méterről, szabadrúgásból gyönyörű gólt lőtt a kapu bal oldalába, s ezzel megduplázta az előnyt (0-2). Ezt követően a szünetig inkább a párharcokról szólt a mérkőzés, több találat a pihenőig nem esett.

A második játékrész Bárány Donát lövésével kezdődött, Póser védett. A hazaiak is serényen próbálkoztak, de a Loki kontroll alatt tartotta a meccset. A 54. percben ismét Bárány Donát lőhetett volna gólt, de közelről nem talált kaput. Az 56. percben viszont igen. Remekül érkezett egy baloldali beadásra, és az ötösről a kapuba fejelt (0-3). A továbbjutás ezzel végleg eldőlt, a hátralévő időben a DVSC újabb jó támadásokat vezetett. Az egyik ilyen alkalmával Kocsis Dominikot rúgták fel a 16-oson belül, a büntetőt a 64. percben az ezzel mesterhármast szerző Bárány Donát értékesítette (0-4).

A hajrára érkezett Szuhodovszki Soma és Victor Braga, majd Neven Djurasek, Yacouba Silue, illetve Arandjel Stojkovic is, a DVSC pedig magabiztosan nyert és jutott tovább a kupában. Folytatás jövő hét szombaton a bajnokságban Nyíregyházán.

Mol Magyar Kupa, a legjobb 32 közé jutásért.
Békéscsaba-DVSC 0-4 (0-2).
Békéscsaba, 2500 néző. Vezette: Bogár G.
Békéscsaba: Póser – Komáromi (Maronyai, 65.), Kovács G., Szabó B., Tóth M., Vólent (Sármány, 58.), Szatmári (Pelles, 58.), Mikló, Kuzma, Albert, Czékus (Zádori, 76.). Vezetőedző: Csató Sándor.
DVSC: Megyeri – Kocsis G., Dreskovic (Stojkovic, 80.), Pellumbi, Ferenczi – Lagator (Victor Braga, 67.), Dzsudzsák (Djurasek, 77.) – Kocsis D. (Szuhodovszki, 67.), Szűcs T., Szécsi – Bárány (Silue, 77.). Vezetőedző: Máté Csaba.
Gól: Bárány (10., 56., 64., az utolsót 11-esből)), Dzsudzsák (26.).
Sárga lap: Szatmári (25.), Tóth M. (60.), Mikló (74.), illetve Lagator (24.).