Magyar Kupa: elvérzett Szolnokon a DEAC

| 2024. 01. 24. | 19:52:52
A debreceniek félidőben még vezettek…
A piros mezes szolnokiak két héttel ezelőtti bajnokin és a mostani kupacsatában is a debreceni fölé nőttek (Fotó: Cívishír)

A férfi kosárlabda Magyar Kupában a legjobb négy közé jutásért utazott Szolnokra a DEAC, amely remélte, hogy visszavág az Olajbányásznak a bajnokin elszenvedett vereségért.

Az első negyedben felváltva estek a kosarak, a debrecenieknél Drenovac és Buljevic, a hazaiaknál Eads villogott. Két ponttal elvitte a játékrészt a Szolnok, azaz semmi nem dőlt el, csak bemelegedtek a fiúk a meccsbe. A folytatásban egy ideig jól tapadt a hazaiakra a DEAC, majd a vezetést is átvette (25-26). Az előnyt – Mócsán és Edwin feljavuló játékának is köszönhetően – sikerült őriznie az egyetemi együttesnek, amely így ötpontos előny birtokában vonulhatott pihenőre.

Fordulás után Drenovac triplája nyomatékosította, hogy a DEAC-nak győzelmi törekvései vannak a Tisza-ligeti csarnokban, de ehhez a szolnokiaknak is volt egy-két szavuk. No meg válaszuk. A harmadik negyedben ledolgozta hátrányát az Olajbányász, a negyedik elején pedig a vezetést is átvette. Edwin és Drenovac kosaraival sikerült „látótávolságon belül” maradni, de öt perccel a vége előtt kezdett leszakadni a hajdúsági alakulat.

A Szolnok fokozta a tempót, a DEAC pedig – bár nagyot küzdött – sajnos nem tudott megújulni, így a végjátékban nem volt esélye a továbbjutásra.

Magyar Kupa, negyeddöntő
Szolnoki Olajbányász - DEAC 85-78 (20-18, 16-23, 23-17, 26-20)
Szolnok, vezette: Földházi, Nagy V., Frányó
Olajbányász: Pongó 7/3, Eads III 23/12, Lukács 5/3, Thomas 15/3, Wiggins 0. Cserék: Durham 8/6, Pallai -, Jovanovics 12/6, Révész 5.
DEAC: Edwin 26/9, Hőgye -, Drenovac 21/9, Williamson 6, Buljevic 9. Cserék: Garamvölgyi -, Tadics -, Mócsán 16/12.

Elkezdődött a párizsi olimpia: hajó szállította a magyarokat
206 nemzet csaknem 11 ezer versenyzője verseng egymással.
Vályogház teteje lángolt Gáborjánban
Berettyóújfaluból érkezett segítség.
Szakszervezeti szövetség: legalább 12 százalékkal kell emelni a minimálbért
A 300 ezer forintos minimálbér mellé minimum 360 ezer forintos garantált bérminimum szükséges – fogalmaztak.
Bejelentették, ki juthat könnyebben hitelhez
A kormányinfón részletezte a feltételeket Vitályos Eszter.
Nem remekeltek a strandbüfék a hatósági ellenőrzéseken
A fertőtlenítő mosogatás hiánya az ellenőrzések 8,7 százalékánál jelentett problémát, sok helyen gond a takarítatlanság is.
A Volánbusz beolvad a MÁV-ba
Régi terve ez a kormánynak.
Turizmus: Debrecen és térségének népszerűsége töretlen
Január elejétől a nyár közepéig több mint 8,8 millió vendég érkezett a magyarországi szálláshelyekre.