Magyar Kupa: elvérzett Szolnokon a DEAC

| 2024. 01. 24. | 19:52:52
A debreceniek félidőben még vezettek…
A piros mezes szolnokiak két héttel ezelőtti bajnokin és a mostani kupacsatában is a debreceni fölé nőttek (Fotó: Cívishír)

A férfi kosárlabda Magyar Kupában a legjobb négy közé jutásért utazott Szolnokra a DEAC, amely remélte, hogy visszavág az Olajbányásznak a bajnokin elszenvedett vereségért.

Az első negyedben felváltva estek a kosarak, a debrecenieknél Drenovac és Buljevic, a hazaiaknál Eads villogott. Két ponttal elvitte a játékrészt a Szolnok, azaz semmi nem dőlt el, csak bemelegedtek a fiúk a meccsbe. A folytatásban egy ideig jól tapadt a hazaiakra a DEAC, majd a vezetést is átvette (25-26). Az előnyt – Mócsán és Edwin feljavuló játékának is köszönhetően – sikerült őriznie az egyetemi együttesnek, amely így ötpontos előny birtokában vonulhatott pihenőre.

Fordulás után Drenovac triplája nyomatékosította, hogy a DEAC-nak győzelmi törekvései vannak a Tisza-ligeti csarnokban, de ehhez a szolnokiaknak is volt egy-két szavuk. No meg válaszuk. A harmadik negyedben ledolgozta hátrányát az Olajbányász, a negyedik elején pedig a vezetést is átvette. Edwin és Drenovac kosaraival sikerült „látótávolságon belül” maradni, de öt perccel a vége előtt kezdett leszakadni a hajdúsági alakulat.

A Szolnok fokozta a tempót, a DEAC pedig – bár nagyot küzdött – sajnos nem tudott megújulni, így a végjátékban nem volt esélye a továbbjutásra.