Lengyel, svéd és lett továbbjutás a debreceni vb-selejtezőn

| 2024. 05. 20. | 18:06:03
A magyarok csak statiszták voltak.
Világbajnoki selejtezőt rendeztek a cívisvárosban (Fotó: Cívishír)

Egyéni világbajnoki Grand Prix-selejtezőnek adott otthont pünkösdhétfőn a debreceni Perényi Pál Salakmotor Stadion. A versenyen 12 nemzet 16 vaspapucsosa küzd meg a továbbjutást jelentő első négy helyért. Az utolsó pillanatban derült ki, hogy a francia versenyző egy korábbi sérülése miatt nem indulhat, ezért a tartalékok közül Kovács Roland lépett elő a helyére. Így Magosi Norberttel együtt két magyarnak szurkolhatott a szép számú nagyérdemű.

Sajnos a papírforma szerint szerepeltek a magyarok, azaz nem szóltak bele a "nagyok" dolgába, bár közel az ötvenhez Magosi négy szerzett pontja elismerést érdemel.

A harmadik futamban már rögtön összekerültek a legjobbak, a továbbjutásra leginkább esélyes négy versenyző, és ez alapjaiban határozta meg a továbbiakat. A futamot a lengyel menő, Pawlicki nyerte, a brazil-svéd Lindbäck, a lett Lebedevs és a svéd Thorsell előtt. A lengyel végig uralta a versenyt, olyannyira, hogy a végén engedte nyerni honfitársát, Kacper Worynát, aki végül különfutamban szerezte meg a továbbjutást érő negyedik helyet. Az ausztrál bajnok Tungate-et a technika ördöge fosztotta meg a továbbjutástól, a fiatal dánokat pedig a rutintalanság, bár remekül küzdöttek. A két lengyel mellett Linbäck és a közönségkedvenc Lebedevs jutott tovább.

A salakrajongóknak nem kell sokat várniuk egy újabb debreceni versenyre, amely ráadásul még a pünkösdhétfőinél is rangosabb lesz: június 8-án az Európa-bajnoki sorozat első futamát rendezik a Gázvezeték utcai stadionban.

Európai Egyetemi Játékok: fogadalmat tettek a debreceniek
Százhúsz sportoló képviseli a felsőoktatási intézményt.
Új, víztermelő kút fúrására készülnek Létavértesen
Lépni kell, hogy el ne lehetetlenüljön a a város ivóvízellátása.
A GVH-nak kétségei támadtak afelől, hogy a Lidl az alacsony árak bajnoka
Versenyfelügyeleti eljárás alá vonták a céget.
Úgy tűnik, a debreceni BMW-gyár mellett építenék meg a közlekedési múzeumot
A 14 ezer négyzetméteres létesítmény környezetében helyet kapna egy 15 ezer négyzetméteres tesztpálya is.