Legyőzték a sereghajtót a debreceni vízilabdázók

DVSE | 2024. 03. 23. | 17:21:33
Érvényesült a papírforma.
A fiúk remekül játszottak (Fotó: Raybirg Photo)

Tartalékos kerettel is legyőzte a sereghajtó Neptun VSC csapatát a DVSE-Master Good az OB1/B 19. fordulójában március 23-án. A házigazda fővárosiak egy félidőn át remekül tartották magukat a címvédő ellen, a végén azonban érvényesült a papírforma – tudatta a klub.

Macsi Martin, Macsi Patrik és Rózsa Bence eltiltása miatt bekerült a csapatba Bera Károly, valamint az élete első felnőtt meccsén lehetőséget kapó Soltész Olivér, a kapuban pedig ezúttal is Gergely Bence várta a Neptun játékosainak lövéseit. Az első gólt viszont nem ő, hanem a túloldali kollégája kapta, akit Stefanidesz levente avatott fel a kezdés után szűk másfél perccel. Ezt követően több, mint négy percet kellett várni a következő debreceni gólra, melyet Somorjai Sebestyén szerzett szabaddobásból. A házigazda tapadt a DVSE-re az első felvonásban, Tőzsér Dávid hét másodperccel a negyed előtt lőtt büntetőjére azonban már nem volt válasz. (2-3) A második negyedet ugyanilyen arányban nyerte meg a Neptun. Habár Tőzsér Dávid és Dienes Balázs találatával a játékrész közepén már kettővel is vezetett Kádár Kálmán együttese, a félidő végére egyenlítettek a fővárosiak. Két negyedet követően 5-5 állt az eredményjelzőn.

Fordulás után ritmust váltott a DVSE és fokozatosan ellépett ellenfelétől. Krizsai Ádám góljára még volt válasza a Neptunnak, de ekkor volt utoljára döntetlen az állás. A mieink zsinórban háromszor voltak eredményesek és ebből kettőt sikerült megőrizni a negyed végére. (7-9) A záró felvonásban a debreceniek már egyetlen találatot sem engedtek a Neptunnak, ellenben kettőt még hozzátettek az eddigieknek. Előbb Soltész Olivér szerezte meg élete első felnőtt találatát, a 11-7-es végeredményt pedig Stefanidesz Levente állította be, keretbe foglalva a mérkőzést.

– Büszke vagyok a srácokra, mivel fegyelmezetten, a taktikai utasításokat betartva játszottak. Örülök, hogy látványos játékkal sikerült megszereznünk ezt a nagyon értékes három pontot – nyilatkozta a találkozó után Kádár Kálmán, a DVSE vezetőedzője.

Férfi Vízilabda OB1/B, 19. forduló
Neptun VSE – DVSE-Master Good 7-11 (2-3, 3-2, 2-4, 0-2)
Gólszerzők: Lantos 2, Garádi, Fazekas, Molnár Á., Füzesi, Tóth A., ill. Tőzsér 4, Dienes 2, Stefanidesz 2, Somorjai, Krizsai Á., Soltész

Háború és béke: telefonon tárgyalt Orbán és Zelenszkij
A kétoldalú konzultációkat folytatni fogják.