Horvátország legyőzésével olimpiai selejtezőt vívhat a magyar válogatott

mti | 2023. 12. 11. | 20:34:57
Egy góllal sikerült verni a déli szomszédokat.
Márton Gréta és Pásztor Noémi, a magyar csapat tagjai ünnepelnek, miután csapatuk 23-22-re győztött az olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában játszott Magyarország-Horvátország mérkőzésen a svédországi Göteborgban (Fotó: MTI)

A magyar női kézilabda-válogatott olimpiai selejtezőtornán játszhat, miután a dán-norvég-svéd közös rendezésű világbajnokság középdöntőjének hétfői zárónapján drámai csatában 23-22-re legyőzte a horvát csapatot. Az összesítés alapján a magyar együttes a tizedik helyen zárt. Alapesetben a vb 2-7. helyezettjei játszanának áprilisban ötkarikás kvalifikációt. Ez azonban tovább tolódott a franciák és a norvégok negyeddöntőbe jutásával, valamint a brazilok helyezésével.

A horvát csapattal eddig 29 mérkőzést játszott a magyar válogatott, mérlege 17 győzelem, 1 döntetlen és 11 vereség. Legutóbb a tavalyi Európa-bajnokság csoportmeccsén 21-18-as horvát siker született.

A legjobb nyolc közé jutásról lemaradt magyarok számára csak a győzelem jelentette az olimpiai selejtezős tornán való részvételt, minden más esetben lemaradt volna a párizsi ötkarikás játékokról.

Eredmény, középdöntő, 3. forduló:
I. csoport (Göteborg):
Magyarország-Horvátország 23-22 (8-11)
Göteborg, Scandinavium, v.: García, Paolantoni (argentinok)
Lövések/gólok: 38/23, illetve 41/22
Gólok hétméteresből: 8/7, illetve 10/8
Kiállítások: 8, illetve 6 perc
Magyarország: Böde-Bíró - Győri-Lukács 5, Klujber 9, Papp, Bordás, Kuczora, Márton, cserék: Vámos 1, Füzi-Tóvizi, Debreczeni-Klivinyi 3, Albek 2, Szöllősi-Schatzl 1, Pásztor, Simon 2, Bukovszky

Gondola Zsolt Zoárd: ezzel a költségvetéssel a távol-keletiek járnak jól
Szerintük a tervezet nem felel meg a debreceniek érdekeinek.
Debreceni panelprogram: hiába van pénz, egy sor pályázó félreértésben leledzik
Hat társasháznak sikerült támogatható pályázatot összehoznia, kilencnek nem.
Egyetlen földút sem marad Kabán
41 utcában aszfaltoznak.
Debrecenben már majd' minden második turista külföldi
Az idegenforgalmi adóbevétel is jelentősen nőtt 2022-höz képest.
Újra versenybe száll Debrecen egy „Európa fővárosa” díjért
Ezúttal a kultúra helyett a zöld a hívószó.
A magyarok lelkesen kaparnak a szerencséjükért
A Szerencsejáték Zrt. pedig köszöni szépen.
Richter Gedeon Remény Háza nyílik Bamakóban
Veszélyeztetett afrikai nőket támogató kezdeményezést karolt fel a Richter.
Az NI harmadik helyezett lett WATCH programjával
A Joint Venture Szövetség (JVSZ) nagyszabású díjátadó gálaeseményén díjazták.
Az NI nagy értékű bútoradománnyal segíti a ReFoMix munkáját
A több mint félszáz munkatárs komfortosabb körülmények között tudja ellátni feladatát Debrecenben.