Ennél szebb bajnoki rajtot nem is kívánhattunk volna: a DEAC hetet vágott a Fradinak

| 2024. 09. 13. | 21:57:00
A debreceniek gólzáporos mérkőzésen verték a tavalyi alapszakaszgyőztest.
A DEAC új szerzeménye, Galoha (feketében) ellenállhatalna volt (Fotó: Cívishír)

A Ferencvárost látta vendégül a DEAC a jégkorong Erste Liga 2024/2025-ös idényének nyitányán. Nagy kíváncsisággal és várakozással tekintettünk a mérkőzés elé, hiszen választ vártunk arra a kérdésre, hogy mire képes tétmérkőzésen a nyári holtidényben átalakított debreceni együttes.

Nos, alig telt el három perc, máris a fellegekben éreztük magunkat: alig 30 másodpercnyi játék után betalált a DEAC, majd a harmadik percben megduplázta előnyét. És ha egyszer egy üzlet beindul… A félidő derekán már háromgólos debreceni előnyt könyvelhettünk el. A Ferencváros azonban felállt a padlóról, és az első harmad hajrájában három perc alatt egyenlített. Szerencsére a Culigin, Galoha, Moser trió még az első harmadban összehozta a DEAC negyedik találatát, így előnnyel vonult a DEAC az öltözőbe (4-3).

Az első szünet után már nem potyogtak a gólok, inkább nagy taktikai csata zajlott a pályán. Hosszú gólcsend után, emberelőnyben a debreceniek növelték az előnyt, de rögtön jött a Ferencvárosi válasz.

Rendkívüli izgalmakat ígért az utolsó húsz perc. A vendégek nagy elánnal hajtottak az egyenlítésért, nagy volt a forgalom Hetényi kapuja előtt, de a debreceni kontrák is zavart okoztak a ferencvárosi védelemben. Egy mesterien kijátszott debreceni akció meghozta a DEAC hatodik gólját a harmad derekán, ami előrevetítette már a debreceni sikert. A fővárosi együttes természetesen minden megtett az egyenlítés érdekében, a végén már kockáztatott, azaz kapus nélkül, hat mezőnyjátékossal támadott, ami nem jött be, a debreceniek üres kapus góllal állították be a 7-4-es végeredményt.

A DEAC egy hét múlva, szeptember 20-án ismét hazai pályán játszik, a FEHA19 csapatát látja vendégül.

Erste Liga, alapszakasz:
DEAC-FTC 7-4 (4-3, 1-1, 2-0)
Debrecen, 550 néző. Vezette: Mach, Juhász, Kolláth, Kis-Király
DEAC: Hetényi – Usztyinyenka (1), STENSSON 1 (2) / Kloz, Dobmayer (2) / Jakabfy Cs., Bukor / Jakabfy S. MOZER 2 (3), GALOHA 2 (1), CULIGIN (3) /Mihalik G., Kreisz (1), SHENFELD 2 / Bucskin, Novotny, Mihalik A. / Molnár D., Nyisztor. Edző: Artyom Vaszjunyin.
FTC: Nagy Kristóf (Arany) – Crespi, Seregély /Helgesen, Vidoli 1 /, Tyni, Karmäniemi / Bogáti, Harangi. Payne, Brady 1, Turbucz / V. RAZUMNYAK (2), Kestila (1), Heino 1 / Galajda (1), Mattyasovszky 1, Németh A. (1), / Banga, Bán, Tóth G. Edző: Fodor Szabolcs.
Kapura lövések: 40-38.
Kiállítások: 8, ill. 14 perc.

Mestermérleg

Artyom Vaszjunyin: - Edzői szemszögből ez korántsem volt tökéletes meccs. Könnyen lőttünk három gólt, aztán belekényelmesedtünk a meccsbe, és kiegyenlített a Ferencváros. Jókor jött még az első harmadban a negyedik gólunk, és azt hiszem, az volt a sikerünk kulcsa, hogy a folytatásban is jókor találtunk be. Bár az első sor vitte a prímet, a többieknek is megvoltak a helyzeteik. Ezeket kell majd gólra váltani, mert egy sorral nem lehet komoly babérokra törni. Összességében megérdemeltnek érzem a sikerünket, hiszen több helyzetet dolgoztunk ki, mint a Ferencváros.

Fodor Szabolcs: - Mondhatni, hogy beragadtunk a rajtnál, de ez benne volt a pakliban, hiszen a Tüskecsarnokban csak szeptember elsejétől van jég, addig albérletben, sátorokban edzetünk. Ez nem kifogás, számoltunk azzal, hogy a vetélytársak előnyben lesznek a bajnokság elején. A debreceniek első sorát nem tudtuk fogni, ezen ment el számunkra a meccs. Megérdemelt a DEAC győzelme, gratulálok!

Munkahelyi balesetek: kiemelten ellenőrzik az építő- és feldolgozóipart
A munkavédelmi hatóság nagy hangsúlyt fektet a megelőzésre irányuló szemlélet kialakítására.