Elhunyt Daróczi Dávid

Daróczi 2007. június 18-tól 2009. április 24-ig volt kormányszóvivő, akkori kinevezésével ő lett a magyar demokrácia történetében a legfontosabb közfunkciót betöltő cigány értelmiségi. A posztról való távozását a Gyurcsány-kormány utolsó ülését követő tájékoztatón jelentette be, azóta gyakran szerepelt a hírességek magánéletével foglalkozó médiumokban, elsősorban mint a televíziós műsorvezető Liptai Claudia új szerelme.
Az idegenkezűség kizárható
A volt kormányszóvivő a budapesti Andrássy út 72. szám alatt, egy harmadik emeleti lakásban vetett véget életének. A rendőrség szombatra virradó éjjel állampolgári bejelentés alapján ment ki a helyszínre. Daróczi Dávidra egy ismerőse talált rá éjjel 23 óra körül a lakásban, ahol az elsődleges információk szerint más nem tartózkodott. A helyszíni szemle elsődleges adatai szerint a haláleset során az idegenkezűség vagy bűncselekmény kizárható. A férfit 30-40 percen keresztül próbáltak újraéleszteni, sikertelenül. Miután a mentőorvos megállapította a halál tényét, a helyszínt átadták a rendőrségnek.
Liptai Claudiával járt
(fotó: Kiskegyed)
ÉLETRAJZ
Daróczi Dávid
1972. április 19-én született Budapesten
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem végzett teológia szakon
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem üzleti marketing szakára jártDaróczi Dávid vállalta és hangoztatta magyar cigány identitását.
2007. június 18-tól 2009. április 24-ig kormányszóvivő
2004-ben a Rádió C főszerkesztője
A Magyar Hírlap gazdasági rovatvezetője volt
2005-2006-ban a kormányszóvivő gazdasági tanácsadója
A Miniszterelnöki Hivatalban a Kormányszóvivői Iroda vezetője
A kormányszóvivői posztról való távozását követően a Batiz András korábbi kormányszóvivővel és Tóth Miklóssal közösen alapított W. Wolf and Partners nevű kommunikációs tanácsadó cégénél dolgozott.
15.00.
Közlemény Daróczi Dávid szerelme, családja, barátai nevében
Hiába is próbálnánk, nem tudjuk szavakba önteni azt, amit érzünk. A fájdalmat, amit Daróczi Dávid hiánya már most jelent nekünk: rokonainak, szerelmének, barátainak, szeretteinek, kollegáinak, ismerőseinek. Emlékezünk, érzéseinkkel küzdünk – és hallgatunk, mert a szavakat most nem találjuk. Gyászunk megoszthatatlanul a sajátunk.
Megértjük, hogy velünk együtt ismerősök és ismeretlenek kérdezik, miért dobta el magától az életét egy sikeres, tehetséges, ereje teljében lévő fiatalember. Van, akinek az a munkája, hogy ezt megkérdezze, sokakat, nagyon sokakat az együttérzés vezérel. Nincsenek válaszaink, mert nincsenek válaszok.
Sokan voltak mellette életében, volt, aki szerelemmel, voltak, akik barátként szerették. A küzdelmet befejezte, elment. Mi, akiket itt hagyott, akiknek nagyon hiányzik, reméljük, hogy háborgó lelke holtában nyugalmat talál.
Fájdalmunkban osztozó ismerősöket és ismeretleneket tisztelettel arra kérünk, az életére emlékezzenek. A sajtó érdeklődését megértve és elfogadva, újságíró kollégáink megértésében bízva kérjük, ne gyártsanak teóriákat, emlékezni segítsenek. Emlékezni a fiúra, a testvérre, a szerető társra, a barátra, a kollégára. Az emberre. Daróczi Dávid temetéséről családja később intézkedik.
Ma este nyolc órakor a Parlament előtt, a rakparton egy szál gyertyával várjuk azokat, akik szeretnének megemelékezni róla.
Daróczi Dávid szerelme, családja, barátai


















