Egy győzelem, egy vereség a magyar hölgyek első napi mérlege Debrecenben

| 2024. 08. 28. | 08:21:17
Az U18-as világbajnokság folytatódik a Nagytemplom előtt.
Remek a hangulat a főtéren, érdemes kilátogatni! (Fotó: Zubák Tibor)

A fiúkhoz hasonlóan a magyar női válogatott is egy győzelemmel és egy vereséggel kezdte a debreceni 3x3 U18-as világbajnokságot. Az augusztus 27-i, keddi első mérkőzésen Franciaország nem sok esélyt hagyott a mieinknek, Kirgizisztán ellen ugyanakkor magabiztos sikert arattak Sinka-Pálinkás Szofiék.

A nyitónapot követően kedden az U18-as lány válogatotton volt a sor a debreceni Kossuth téren megrendezett 3x3-as világbajnokságon. Azt már a sorsolás előtt tudni lehetett, hogy nem lesz könnyű dolga Károlyi Andrea tanítványainak, hiszen igazi halálcsoportba kerültek a sorsolást követően. Az egyértelműen gyengébb játékerőt képviselő Türkmenisztán mellett három igazi kosárnagyhatalom, Németország, Spanyolország és Franciaország várt a mieinkre.

A délutáni zivatarok ellenére időben kezdődött a legutóbbi vb-ezüstérmes franciák elleni összecsapás, a franciák pedig rögtön igazolták, hogy idén is éremért érkeztek a cívisvárosba. Két perc alatt 6-0-s előnyre tettek szert, s bár Mészáros és Tózer-Nemes révén a magyarok is megkezdték a pontgyártást, az első tv-szünetre így is 8-2-vel mehettek a felek. A folytatásban ugyan sikerült valamelyest felvenni az ellenfél ritmusát, de a gallok így is magabiztosan tartották előnyüket. Két perccel a vége előtt már kétszámjegyűre hízott a differencia, sőt egy pontos távolival le is zárta a rivális a mérkőzést (8-21).

Szűk két órával később már a kötelező győzelem reményében léptett pályára a magyar csapat Kirgizisztán ellen. Az összecsapás elején hamar mind a négy lány feliratkozott a pontdobók listájára, az első vendég kosárra közel három percet kellett várni (5-2). A folytatásban is uraltuk a mérkőzést, féltávhoz érkezve sikerült megduplázni az előnyt (10-4). Ezt követően kissé leült a játék, mindkét félnél sok volt a ki nem kényszerített hiba, de így is sikerült szép lassan tíz pontra tornázni a különbséget. A hajrában újra belelendült a magyar válogatott, az utolsó minutumban Mészáros Ágota duplája után Sinka-Pálinkás Szofi talált be közelről, idő előtt befejezve ezzel a mérkőzést (21-6).

A nap legizgalmasabb mérkőzését a két csoportrivális, Franciaország és Németország játszotta, végül óriási csatában, hosszabbítás után nyert utóbbi. A germánok a nap utolsó meccsén is megizzadtak a győzelemért, 12-11-re verték a továbbjutásra szintén esélyes spanyolokat. Az amerikai lányoknak -a fiúkhoz hasonlóan - nem jelentett különösebb gondot az első játéknap, hozzájuk hasonlóan a lengyelek is könnyedén nyerték első két meccsüket. A fiúknál Franciaország és Horvátország simázta le az első két meccsét, s ha nehezen is, de a lettek is két sikerrel zárták a keddi napot.

Augusztus 28-án, szerdán újra az U18-as fiúk lépnek pályára, amennyiben a 20 óra 35 perctől kezdődő Üzbegisztán elleni mérkőzésen is győznek, úgy bejutnak a legjobb nyolc közé.

3x3 U18-as világbajnokság 2. játéknap eredmények:

Egyiptom – USA (női) 5-21

Lettország – Új-Zéland (női) 10-21

Szlovénia – Franciaország (férfi) 6-21

Ukrajna – Kirgizisztán (férfi) 21-6

Lengyelország – Egyiptom (női) 21-10

USA – Lettország (női) 21-11

Ukrajna – Szlovénia (férfi) 19-21