Bajnai és a Hajdú-Bét

A Magyar Nemzet birtokába jutott 2003. decemberi közgyűlési jegyzőkönyv szerint a Hajdú-Bét részvényesei úgy döntöttek, hogy a cég 125 millió forintos kölcsönt nyújt az egyébként stabil anyagi háttérrel rendelkező Wallisnak, továbbá 180 millió forintos hitelkeretet is biztosít a Bajnai Gordon által vezérigazgatott társaságnak. Ugyanez a közgyűlés döntött az ingatlanvagyon egy részének eladásáról is. Szakértők szerint a maradék ingó és ingatlan vagyon kimentése állhatott a tranzakciók hátterében.
Ugyancsak a vagyonátmentést szolgálhatta az a 2004 elején kötött szerződés, amely alapján a Hajdú-Bét egy csaknem 119 millió forintos követelését átjátszotta a Wallisnak.
A Hajdú Bét közgyűlésein résztvevők listája a lap szerint sok mindent elárul. A 2003 december 29-i ülésen például három ciprusi, egy arab emírségekbeli, egy luxemburgi és két amerikai cég is részt vett. A szavazatok többsége a Wallis érdekeltségébe tartozó ciprusi cégeké volt - olvasható a Magyar Nemzetben.
Idézünk - kommentár nélkül - a Kossuth Rádióban elhangzott riportból egy részletet (2004):
– Sajnos, úgy tűnik - feleli Sörös Zoltán az egyik beszállító cég ügyvezetõ igazgatója –, hogy az összes szállító beszállt a Hajdú-Bétnek, illetve a Hajdú-Bét tulajdonosainak hatmilliárd forinttal. Körülbelül ekkora összeget tesz ki az összes szállítói tartozás. A cégnél nagyon ügyesen, törvénytelen eszközöket is igénybe véve mindent elkövettek annak érdekében, hogy az első, nem jogerős felszámolást hatályon kívül helyeztessék, és egy, gyakorlatilag illetéktelen bírósággal, a Bács-Kiskun Megyei Cégbírósággal saját magukat fölszámoltassák egy nap alatt úgy, hogy a Hajdú-Bét Rt. székhelye nem volt bejegyezve Bács-Kiskun megyében. Az eljárási kérelmet a bíróságnak illetékesség hiánya miatt el kellett volna utasítania. Nem a Hajdú-Bét mentette ki a vagyonát, hanem a cégcsoportot finanszírozó bank kivonta a vagyont, és rátette a kezét a Hajdú-Bét teljes vagyonára, holott a felszámolásban ő is A-kategóriás lett volna, és megkaphatta volna a pénzét. Mire a törvénynek valami elégtételét tudjuk venni, addigra nem lesz miről beszélni, ugyanis egyetlen cent nem fog maradni, ilyen névszó alatt, hogy Hajdú-Bét Rt. Már most sem nagyon, ugyanis bizonyos dokumentumokból kitűnik, hogy az összes vagyonára, ingó, ingatlanra megpróbálta bejegyeztetni saját magát a bank – nyilatkozta Sörös Zoltán.
Több debreceni, és hajdú-bihar megyei, tönkretett beszállító a csőd után öngyilkosságot követett el.


















