Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Az új szolgáltatóházban dobog majd Téglás „szíve”

Cívishír | 2025. 03. 27. | 19:25:44
Jut hely a kulturális rendezvényeknek és a civil szervezeteknek is.
Az új szolgáltatóházban dobog majd Téglás „szíve”
Tasó László, Vicziczki Csaba, Szabó Csaba és Pajna Zoltán helezték el az alapkövet (Fotó: Cívishír)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Téglás kulturális- és közösségi életét a jövőben meghatározó nonprofit szolgáltatóház alapkövét helyezte el ünnepélyes keretek között Tasó László országgyűlési képviselő, Pajna Zoltán, a Hajdú-Bihar vármegyei közgyűlés elnöke, Szabó Csaba, Téglás polgármestere, valamint Vincziczki Csaba, a kivitelező cég vezetője március 27-én délután az új létesítmény majdani helyszínén, a polgármesteri hivatal és a Multifunkciós Közösségi Ház közötti területen. 

A várhatóan egy év múlva elkészülő, kétszintes, 513 négyzetméter alapterületű új szolgáltatóház a két épületet köti majd össze. Az ünnepélyes esemény végén Juhász Imre római katolikus plébános és Urgyán Antal, görögkatolikus parókus áldást mondtak az elhelyezett alapkőre, a majdani épületre.

Meglesz az uszoda is

Az ünnepségen az észak-hajdúsági kisváros és a szomszédos települések elöljáróin kívül több helybeli lakos is tiszteletét tette. Tasó László és Pajna Zoltán köszöntőjében Téglás jövőjét befolyásoló kijelentések is elhangzottak.

Az országgyűlési képviselő egy újabb nagy álom beteljesülésének nevezte a szolgáltatóház megvalósulását. A múltban, közelmúltban szép számmal voltak Tégláson beteljesült álmok, amelyek mindegyike már a lakosságot szolgálja - mondta, hozzáfűzve, hogy az új épület 400 millió forintba kerül, ennek 10 százalékát az önkormányzat adta önrészként.

– Annyit ér egy beruházás, amennyit használnak belőle. A szolgáltatóház funkciói között a legfontosabb a közösség építése lesz, ami összeköti az itt élő embereket, és erősíti a településhez való kötődést. Célunk, hogy a gyerekek, az unokák maradjanak itt, itt tudják magukat jól érezni és itt legyen teljes az életük. Az elmúlt években együttes erővel sokat tettünk, hogy Magyarország minden szegletében jó és még jobb legyen élni. Úgy erősítjük a magyar vidéket, hogy a lakóhelyén érezze az ember, hogy ő maga fontos a saját hazájában. A nagyvárosokéval egyező életlehetőséget szeretnénk a kisvárosokban is. És ebbe beletartozik az uszoda is, itt Tégláson – hangsúlyozta Tasó László, aki reményét fejezte ki, hogy a következőkben egy békésebb időszak jön, és ismét jelentősebb fejlesztéseket tudnak megvalósítani. Az új létesítménybe pedig sok rendezvényt kívánt.

Pajna Zoltán kis támogatási számtannal vezette fel mondandóját. Az Európai Uniótól 1900 milliárd forintot nem kaptunk meg, és az eddig megítélt pénzből a közelmúltban elvontak 186 milliárdot. Az európai közösség olyan feltételeket szab, például jogállamiságiakat, amelyek nem voltak a magyar állammal való támogatási szerződések megkötésekor - hangsúlyozta. Ugyanakkor köszönetet mondott az országgyűlési képviselőnek, a polgármesternek, hogy megvan a közösségi házra a forrás, az új létesítmény pedig jár a téglásiaknak.

– A kultúránk, az identitásunk a legfontosabb, ezek jelentik a mi gyökereinket. Mindez eddig is jelen volt Téglás életében, hiszen tavaly itt vármegyei rendezvényünk volt, és a következő hónapokra is készül a vármegyei önkormányzat, hiszen közel kétezer eseménye lesz szerte Hajdú-Biharban, így Tégláson is. Például a román-magyar határ menti együttműködésben családi és közösségi napot tartunk. Mindez segíti a közösség együtt tartását, erősítését. A téglásiak tervezzék a jövőjüket. Ehhez az alapok megvannak, jól működő önkormányzat, civil hálózat, helyi kezdeményezések. Ez a település megmutatja, a helybeliek jól gazdálkodnak a lehetőségekkel. Javaslom, tervezzék meg azokat a heteket és hónapokat, amivel életet lehet vinni ebbe a közösségi házba – beszélt a vármegyei közgyűlés elnöke, aki szólt az új demográfiai trendről, miszerint a nagyvárosokból az agglomerációkba költöznek az emberek, és ahhoz, hogy ott minőségi életet lehessen élni, fontosak az ilyen beruházások. A közösségi tér kapcsán pedig újabb fejlesztésekre nyílik majd lehetőség. Ebben segíthet a Versenyképes Járás Program, annak áprilisi fórumülésén meghozzák a támogatási döntéseket, amelyeket majd benyújtanak a főispánhoz - jelezte Pajna Zoltán.

Szabó Csaba részletesen ismertette a beruházást, és egy virtuális bejárással bemutatta a majdani épületet. Mint mondta, ez egy szolgáltató ház lesz, ami fizikailag, lelkileg és szellemileg is összeköti a település lakóit. Tégláson 20 tevékeny civil szervezet van, de a foglalkozásaiknak jelenleg nincs hely. Számukra is lesznek helyiségek az új épületben - ígérte a polgármester.

– A tető vonala követi majd a polgármesteri hivatal tetősíkját. A hivatal felől nézve, egy 25 négyzetméteres galériával ellátott, hatalmas, 137 négyzetméteres házasságkötő terem kap helyet, abban minimum 100 fő tud leülni. Ez kétszerese a jelenlegi, sok más célra is használt házasságkötő termünknek. Belülről a nagy magasságú terem úgy néz majd ki, mint egy templombelső. Ezután következnek az épületbejáratok mindkét oldalról, ott egy hatalmas lépcsőházba juthatunk. Itt lesznek kiszolgálóhelyiségek és egy 17 négyzetméteres iroda. A mozi felőli oldalon pedig egy sportpadlóval ellátott helyiséget alakítunk ki tánccsoportoknak, de használható majd játszószobának is. Az emeletre lépcsőn és szuper gyors lifttel lehet feljutni. Több iroda, 40 négyzetméteres szoba a civil szervezeteknek, és teakonyha is helyet kap majd – részletezte a polgármester, aki kitért arra is, hogy az épületen lévő napelemekkel biztosítják majd a meleg vizet és a fűtést, így szinte a nullához közelít majd a szolgáltatóház energiaellátásának költsége.

CH

Hirdetés
Hirdetés
További híreink
Hármas karambol Hajdúnánáson
Hármas karambol Hajdúnánáson
A Móricz Zsigmond utcában forgalmi akadályra kell számítani.
Balmazújváros idén is kitett magáért
Balmazújváros idén is kitett magáért
A Motoros Fesztivál remek hangulatban telt.
Balmazújváros: szabadság, szerelem, motorozás
Balmazújváros: szabadság, szerelem, motorozás
Megkezdődött a nagy motoros show.
Koncertek, mazsorettek, tűzijáték – indul a hosszúpályi nyár
Koncertek, mazsorettek, tűzijáték – indul a hosszúpályi nyár
Három templomi koncert, egésznapos piknik, sztárfellépők és látványos tűzijáték szerepel az idei programban.
Több tucat rendőr szállta meg Hajdúhadházt
Több tucat rendőr szállta meg Hajdúhadházt
A Román Határrendőrség és a Készenléti Rendőrség is csatlakozott az akcióhoz.
Hajdúhadház nem kér az akkumulátorhulladék-kezelésből
Hajdúhadház nem kér az akkumulátorhulladék-kezelésből
A polgármester rendkívüli képviselő-testületi ülésen tesz javaslatot.
Gázolás miatt késnek az InterCity-k
Gázolás miatt késnek az InterCity-k
A debreceni utasokat is érinti a baleset.
Korlátnak ütközött egy autó Debrecennél
Korlátnak ütközött egy autó Debrecennél
A 471-es főúton torlódásra kell számítani.
Táskák, emlékek és régi házak mesélnek Téglásról
Táskák, emlékek és régi házak mesélnek Téglásról
A június 18-án megnyílt kiállítás azt is megmutatja, milyen szerepet töltenek be az idősek a város közösségi életében.
Hamarosan végeznek a hosszúpályi főutca felújításával
Hamarosan végeznek a hosszúpályi főutca felújításával
Évtizedes adósságot törlesztenek; újabb utcák kapnak aszfaltburkolatot, és a külterületen is jelentős fejlesztés készül.
Nyári konyha égett Földes és Hajdúszovát között
Nyári konyha égett Földes és Hajdúszovát között
A 4805-ös út mellé riasztották a tűzoltókat.
Gázolás miatt késnek az InterCity-k
Gázolás miatt késnek az InterCity-k
A debreceni utasokat is érinti a baleset.
Változik az InterCity-k menetrendje a debreceni vonalon
Változik az InterCity-k menetrendje a debreceni vonalon
Egyes járatok a Nyugati helyett a Keletiből indulnak.
Hajdú-Biharban is megkezdődött a razzia
Hajdú-Biharban is megkezdődött a razzia
Az ellenőrzések célja a közlekedésbiztonság javítása.
Zápor, zivatar vár a hajdú-bihariakra
Zápor, zivatar vár a hajdú-bihariakra
Gomolyfelhős napok következnek.
Feloldják a tilalmat Hajdú-Biharban
Feloldják a tilalmat Hajdú-Biharban
Megszűnt a fokozott tűzveszély.
Tűz a debreceni cég nyírbátori telephelyén
Tűz a debreceni cég nyírbátori telephelyén
Hetvenegy embert kellett kitelepíteni.
Hajdú-Biharba már nem ér el a hidegfront
Hajdú-Biharba már nem ér el a hidegfront
Kellemes idő várható hétvégén.
Sertéspestis: több ezer állatot ölnek le Szabolcsban
Sertéspestis: több ezer állatot ölnek le Szabolcsban
Azonnali hatósági intézkedéseket rendeltek el.
Razzia: a motorosokat ellenőrzik Hajdú-Biharban
Razzia: a motorosokat ellenőrzik Hajdú-Biharban
Azt is tudni, mire figyelnek az egyenruhások.
Zaj lesz Hajdúhadház és Újfehértó között
Zaj lesz Hajdúhadház és Újfehértó között
Éjszakai munkavégzés a vasúti pályán.
Tilos tüzet gyújtani Hajdú-Biharban
Tilos tüzet gyújtani Hajdú-Biharban
Bográcsozni, grillezni szabad.
Hirdetés
Hirdetés
Marad a kánikula
Marad a kánikula
38 fok közelébe emelkedik a hőmérséklet.
Hirdetés
Tilalom lép életbe Hajdú-Biharban
Tilalom lép életbe Hajdú-Biharban
Rendkívül magas a tűzkockázat.
Hirdetés
Hirdetés
Hármas karambol Hajdúnánáson
Hármas karambol Hajdúnánáson
A Móricz Zsigmond utcában forgalmi akadályra kell számítani.
Tanács: kerüld a napozást!
Tanács: kerüld a napozást!
Nagyon erős UV-B sugárzásra figyelmeztet hétfőre a HungaroMet
Minden Vespa Rómába vezet – Debrecenből is
Minden Vespa Rómába vezet – Debrecenből is
A 80 éves születésnapját ünneplik a kultikus járművé vált robogónak.
Brit győzelem a debreceni salakon
Brit győzelem a debreceni salakon
Ez Európa-bajnoki döntő volt a tét.
Gazdaság
Irán lépett. Ennyit az olcsóbb üzemanyagról?
Ismét lezárták a Hormuzi-szorost.
Tovább csökken az üzemanyagok ára
Az egyes kutakon az árak lényegesen eltérhetnek.
Hamarosan végeznek a hosszúpályi főutca felújításával
Évtizedes adósságot törlesztenek; újabb utcák kapnak aszfaltburkolatot, és a külterületen is jelentős fejlesztés készül.
Árat emel a Magyar Telekom, a Yettel és a One
Eddig tartott az önkéntes árkorlátozás.
A kormány elrendelte a dohány- és kaszinókoncessziók felülvizsgálatát
Bizonyos szereplők több mint 10 milliárdos profitra tesznek szert - így Vitézy Dávid.
Corvinus-alapítvány: lemondott Hernádi Zsolt
A MOL elnök-vezérigazgatója levélben indokolta döntését.
Támogatott tartalom
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Egy különleges este, ami több lehet, mint egy koncertélmény – július 4-én ingyenes zenei fesztivál várja az érdeklődőket.
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Kiváló koktélok, italok, exkluzív környezet bárral és tágas kerthelyiséggel.
Filmzenekoncert a debreceni csillagos ég alatt
Filmzenekoncert a debreceni csillagos ég alatt
Új zenei élmények és látványos vizuális megoldások a Nagyerdei Szabadtéri Színpadon.
Sensirion: a 25 milliomodik terméket ünnepelték
Sensirion: a 25 milliomodik terméket ünnepelték
Ünnep a debreceni gyáregységben.