Az újpestiek kihasználták a debreceniek pontatlanságát

| 2021. 01. 17. | 09:21:00
Az UVSE örülhetett a három pontnak.

Hiába hozta vissza a sírból a találkozót, nem tudott nyerni az Újpest ellen a DVSE vízilabdacsapata a január 16-i találkozón.

A debreceniek tetemes hátrányt ledolgozva az utolsó negyedben egyenlíteni tudtak, a végjátékot azonban jobban bírták a fővárosiak.

Borzasztóan kezdődött a mérkőzés a hazaiak szempontjából. AZ UVSE rögtön az első támadásából betalált, ezt pedig további három követte az első negyedben. A vendégek védekezése annyira hatékonyan működött, hogy az első játékrészben még kiállítást sem tudtak kiharcolni a debreceniek. (0-4) A rövid szünetben a vezetőedző rendezte a sorokat, melynek köszönhetően látványosan feljavult a DVSE játéka. A védekezés hibátlanul működött, az újpestiek két negyeden keresztül egy gólt sem tudtak lőni Kósik Somának. Nem úgy a debreceniek, akik szépen lassan ledolgozták a hátrányukat. Stefanidesz Levente kétszer volt eredményes előnyből, a harmadik negyed végén pedig Zsilák László ejtette át tanári módon az egyébként szenzációsan védő Bisztritsányi Dávidot. (3-4)

A záró játékrész elején Oltean Sebastian találatával már 4-4 volt az állás. A lélektani előny a hazaiaknál volt, de hirtelen nagyon kapkodóvá vált a játékuk. A pontatlanságokat könyörtelenül kihasználta a feltámadó UVSE. Néhány perc alatt négyet lőttek a vendégek és eldöntötték a három pont sorsát. (4-8)

MESTERSZEMMEL
Miroslav Bajin: Úgy ugrottunk a vízbe, hogy ezt a meccset ma meg akarjuk nyerni, ennek ellenére nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést. A második és a harmadik negyed a védekezés terén talán a legjobb volt az egész idényben, de a végén nem sikerült feltennünk az i-re a pontot. Megvolt az egyenlítés, de aztán valamiért elkezdtünk kapkodni és ez lett a vesztünk.

Stefanidesz Levente: A második és a harmadik negyed az egy olyan periódus volt, amire lehet építeni. Itt az első és a negyedik talán itt a kapkodásé és a fegyelmezetlenségé volt és sajnos ugye rosszul jöttünk ki belőle.