Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Energiárak: így spórol Hajdúszoboszló

| 2022. 10. 20. | 20:39:00
Bezár a Kossuth utcai tornaterem és a Bocskai Rendezvényközpont; a hivatalban elrendelik a home office-t.
Energiárak: így spórol Hajdúszoboszló
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Az energiaárak növekedése a hajdúszoboszlói önkormányzatot is érinti, így költségcsökkentő intézkedéseket hoztak az október 20-i képviselő-testületi ülésen. Czeglédi Gyula Facebook-posztjában kiemelte, elsődleges fontosságot élvezett a bölcsőde, az iskolák, valamint az egészségügyi és szociális ellátások fenntartása.

Mindezek alapján az alábbi intézkedésekről döntöttek:

  • A bölcsőde, óvodák esetében a korábban megszokott, kellemes hőmérsékletet fogják továbbra is biztosítani. Öt óvodában 44 fűtő-hűtő klímát szerelnek fel.
  • A Járóbeteg Ellátó Centrum és a krízisszálló esetében biztosítják a szükséges fedezetet a gáz- és távhődíjra, amellett, hogy a JEC-nek – tekintettel a távhődíj drasztikus növekedésére – új lehetőségként a központi léghűtéses rendszerének felülvizsgálatát el kell végezni, lehetőség esetén az azzal történő fűtést szükséges alkalmazni.
  • A polgármesteri hivatal, a Szociális Szolgáltató Központ munkaszervezésében elrendelték a home office-t és/vagy igazgatási szünetet, valamint a hőmérséklet-szabályozását.
  • A Hajdúszoboszlói Gazdasági Szolgáltató Intézmény ideiglenesen átköltözik a Szabadtéri Színpad irodahelyiségébe, ahol a hőszivattyús fűtési rendszernek köszönhetően jelentős megtakarítás érhető el. A Szép Ernő kollégiumban található 1/A szint szálláshely fűtését leállítják.
  • A Városi Sportházban üzemeltetési szünetet rendelnek el december 5. és 2023. február 5. között, azzal, hogy a létesítményt a kiszolgáló helyiségek temperáló fűtése mellett január 9. és február 3. között heti két-két alkalommal „tiszta felkészülésre”, alapozó edzések megtartására igénybe vehetik.
  • Lehetővé teszik, hogy a jégpálya 2022 decemberben és 2023 januárjában üzemelhessen.
  • A Bocskai István Múzeum helyiségeiben a maximális hőmérsékletet csökkentik, a kiállítóterekben nem lehet több 18 Celsius-foknál. A használaton kívüli helyiségekben és használaton kívüli időben, valamint műtárgyraktárban 15 Celsius-fok lehet a maximális hőmérséklet.
  • A város téli díszkivilágításának mértékét csökkentik, úgy hogy ebben az időszakban a hivatal, a Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár, a Járóbeteg-Ellátó Centrum és a Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár előtti tér, karácsonyfa legyen kivilágítva.
  • Elrendelték a Kossuth utcai tornaterem üzemeltetésének szüneteltetését a december 4. és a 2023. február 5. közötti időszakra, míg az Oláh Gábor utcai irodaházat teljesen lezárják.
  • A Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár működését módosították. December 15-ig ig egy hónapban két hetente, három napra bezárják a főépületet (szombat-vasárnap-hétfő). Január 1-től március 1-jéig az intézmény zárva lesz, de a könyvtári szolgáltatást a koronívrus időszakában alkalmazott úgynevezett karanténkönyvtáron keresztül biztosítani fogják. Ugyanerre az időszakra az ifjúsági ház használatát felfüggesztik, leszámítva a Népkonyha szolgáltatását.
  • A Bocskai Rendezvényközpont üzemeltetését szintén szüneteltetik október 24-től 2023. április 30-ig.

A Hajdúszoboszlói Városgazdálkodási Nonprofit Zrt. és a Hungarospa Zrt. esetében is takarékossági intézkedéseket vezetnek be. Az uszoda esetében a karbantartási üzemszünet január 1-től február 28-ig tart.

– Az energia-árrobbanás önkormányzatra számított hatása csak ebben az évben mintegy 95 millió forint. A költségcsökkentő intézkedések 2022. évben történő végrehajtása forráselvonás és adóemelés nélkül biztosítható, a jelenlegi támogatási rendszer fenntartásával. A tapasztalatokat folyamatosan nyomon követjük és szükség esetén újabb döntések meghozatalára kerülhet sor – tudatta Czeglédi Gyula, hozzátéve, az energiakötlségek növekedése kihat a víziközmű-szolgáltatásra is. A Debreceni Vízmű Zrt. jelezte, hogy nem tudja a hajdúszoboszlói víziközmű-szolgáltatást gazdaságosan működtetni, és a magas energiaárak miatt 2023-ban 340 millió forintos veszteséggel számol Hajdúszoboszló esetében.

Hirdetés
Hirdetés
További híreink
Hármas karambol Hajdúnánáson
Hármas karambol Hajdúnánáson
A Móricz Zsigmond utcában forgalmi akadályra kell számítani.
Balmazújváros idén is kitett magáért
Balmazújváros idén is kitett magáért
A Motoros Fesztivál remek hangulatban telt.
Balmazújváros: szabadság, szerelem, motorozás
Balmazújváros: szabadság, szerelem, motorozás
Megkezdődött a nagy motoros show.
Koncertek, mazsorettek, tűzijáték – indul a hosszúpályi nyár
Koncertek, mazsorettek, tűzijáték – indul a hosszúpályi nyár
Három templomi koncert, egésznapos piknik, sztárfellépők és látványos tűzijáték szerepel az idei programban.
Több tucat rendőr szállta meg Hajdúhadházt
Több tucat rendőr szállta meg Hajdúhadházt
A Román Határrendőrség és a Készenléti Rendőrség is csatlakozott az akcióhoz.
Hajdúhadház nem kér az akkumulátorhulladék-kezelésből
Hajdúhadház nem kér az akkumulátorhulladék-kezelésből
A polgármester rendkívüli képviselő-testületi ülésen tesz javaslatot.
Gázolás miatt késnek az InterCity-k
Gázolás miatt késnek az InterCity-k
A debreceni utasokat is érinti a baleset.
Korlátnak ütközött egy autó Debrecennél
Korlátnak ütközött egy autó Debrecennél
A 471-es főúton torlódásra kell számítani.
Táskák, emlékek és régi házak mesélnek Téglásról
Táskák, emlékek és régi házak mesélnek Téglásról
A június 18-án megnyílt kiállítás azt is megmutatja, milyen szerepet töltenek be az idősek a város közösségi életében.
Hamarosan végeznek a hosszúpályi főutca felújításával
Hamarosan végeznek a hosszúpályi főutca felújításával
Évtizedes adósságot törlesztenek; újabb utcák kapnak aszfaltburkolatot, és a külterületen is jelentős fejlesztés készül.
Nyári konyha égett Földes és Hajdúszovát között
Nyári konyha égett Földes és Hajdúszovát között
A 4805-ös út mellé riasztották a tűzoltókat.
Hirdetés
Hirdetés
Debreceni ezüst a vívó-világbajnokságon
Debreceni ezüst a vívó-világbajnokságon
Nagy Blanka, a DSI Debrecen színeiben versenyzett.
Hirdetés
Visszatérne a MODEM élére Gulyás Gábor
Visszatérne a MODEM élére Gulyás Gábor
Meglepetést okozna, ha a debreceni városvezetés nem Vizi Katalin pályázatát támogatná.
Hirdetés
Hirdetés
Marad a kánikula
Marad a kánikula
38 fok közelébe emelkedik a hőmérséklet.
Tilalom lép életbe Hajdú-Biharban
Tilalom lép életbe Hajdú-Biharban
Rendkívül magas a tűzkockázat.
Hármas karambol Hajdúnánáson
Hármas karambol Hajdúnánáson
A Móricz Zsigmond utcában forgalmi akadályra kell számítani.
Tanács: kerüld a napozást!
Tanács: kerüld a napozást!
Nagyon erős UV-B sugárzásra figyelmeztet hétfőre a HungaroMet
Gazdaság
Irán lépett. Ennyit az olcsóbb üzemanyagról?
Ismét lezárták a Hormuzi-szorost.
Tovább csökken az üzemanyagok ára
Az egyes kutakon az árak lényegesen eltérhetnek.
Hamarosan végeznek a hosszúpályi főutca felújításával
Évtizedes adósságot törlesztenek; újabb utcák kapnak aszfaltburkolatot, és a külterületen is jelentős fejlesztés készül.
Árat emel a Magyar Telekom, a Yettel és a One
Eddig tartott az önkéntes árkorlátozás.
A kormány elrendelte a dohány- és kaszinókoncessziók felülvizsgálatát
Bizonyos szereplők több mint 10 milliárdos profitra tesznek szert - így Vitézy Dávid.
Corvinus-alapítvány: lemondott Hernádi Zsolt
A MOL elnök-vezérigazgatója levélben indokolta döntését.
Támogatott tartalom
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Egy különleges este, ami több lehet, mint egy koncertélmény – július 4-én ingyenes zenei fesztivál várja az érdeklődőket.
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Kiváló koktélok, italok, exkluzív környezet bárral és tágas kerthelyiséggel.
Filmzenekoncert a debreceni csillagos ég alatt
Filmzenekoncert a debreceni csillagos ég alatt
Új zenei élmények és látványos vizuális megoldások a Nagyerdei Szabadtéri Színpadon.
Sensirion: a 25 milliomodik terméket ünnepelték
Sensirion: a 25 milliomodik terméket ünnepelték
Ünnep a debreceni gyáregységben.