Csak a debreceniek akartak játszani Székesfehérvárott

| 2023. 05. 10. | 21:32:00
Kézilabda: súlyos vereséget mért a DVSC az Albára.

37-26-ra legyőzte a DVSC Schaeffler az Alba Fehérvár KC együttesét az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság május 10-i játéknapján. A kötelező győzelem terhével lépett pályára a bronzéremre hajtó Loki egy, a középmezőnyhöz tartozó ellenfél otthonában.

A Gabriel – Töpfner, Planéta, Vámos P., Bordás, Kácsor, Petrus feállásban kezdő Loki az ellenfél eladott labdáját kihasználva Kácsor-góllal szerzett vezetést; öt perc alatt ötöt rámoltak be a debreceniek Pijetic kapujába, 5-2-vel nyitottak a piros-fehérek a KÖFÉM Sportcsarnokban.

Az Alba vergődése olyannyira folytatódott, hogy Józsa Krisztán vezetőedző a 12. percben a második idejét is kikérte, 9-3-as Loki-vezetésnél. Nem hatott, a székesfehérvári támadások rendre elhaltak a debreceni védekezésen, míg elől higgadtan járatták a labdát Vámos Petráék, és jó arányban használták ki a ziccereiket. A 20. percben egy újabb Töpfner-góllal már 7-16 volt az állás, úgy tűnt, az akarással is gond volt a hazaiaknál. 14-21-re iskolázta le a DVSC az Albát, még ha egy üres kapus góllal sikerült is szépítenie a vendéglátóknak az első félidő utolsó másodpercében.

A folytatásban tovább dadogott a labda a fehérváriaknál, és mivel a Lokinak nem volt miért rohannia, a színvonal gyengült, a hangulat ellangyosodott. 14-25 (35. perc) után zsinórban szerzett ugyan három gólt az Alba, de Töpfner és Planéta hamar helyretette őket két-két kontrával (17-28, 41. perc). A hátralévő, nem kevés idő mindössze arra volt alkalmas, hogy eldöntse, tíznél is több góllal, szégyenteljesen kikap-e a középmezőnyhöz tartozó Székesfehérvár vagy faragnak legalább annyit a hátrányon, hogy ne égő arccal kelljen levonulniuk.

A piros-fehéreknél pályára lépett a 2004-es születésű átlövő Panyi Anna is, két kísérletéből egy sikeres volt. A végére tizenegy gólra hízott a különbség; a DVSC – 3 fordulóval a bajnokság vége előtt – feljött a harmadik helyre a tabellán, letaszítva a dobogóról a Mosonmagyaróvár együttesét!

Józsa Krisztián: – Az első félidőben a rengeteg ki nem kényszerített hibánkból  szerzett komoly előnyt a DVSC. Voltak jó momentumaink, de összességben egyértelműen megérdemelt vendégsiker született.
Szilágyi Zoltán: – Jó évet produkált az Alba, tudtuk, hogy nem egyszerű itt győzni. A hazaiak lövőit próbáltuk minél távolabbi zónába kényszeríteni, ez sikerült, és az ebből szerzett labdákból tudtunk gyorsan játszani. A meccs elején megnyugtató előnyre tettünk szert, ezt tudtuk őrizni, növelni is. Magabiztos győzelmet arattunk, amelynek örülünk.

8. Alba Fehérvár KC 23 9 3 11 583 638 -55 21
9. DKKA 23 8 3 12 570 667 -97 19
10. Kisvárda Master Good SE 23 9 0 14 540 601 -61 18
11. Moyra-Budaörs Handball 23 7 3 13 557 637 -80 17
12. EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 23 6 0 17 557 669 -112 12
13. NEKA 23 4 1 18 547 646 -99 9
14. Érd 23 3 0 20 554 716 -162 6
Döntöttek Komádiban: utalványt kapnak a rászorulók
Egyhangúan fogadta el határozatait a kisváros önkormányzati képviselő-testülete.
A lakat sem zavarta a hajdúnánási kerékpártolvajt
Szerencsére a tulajdonos visszakapta a biciklijét.
Környezeti szennyezés miatt javasolt óvintézkedést a hajdúnánási polgármester
Aggodalomra okot adó minták a városhoz tartozó Tedejen.
A debreceni ellenzék is megszavazta az új lakásprogramot
Helyi egyedi védelem alatt álló építmények felújítását is segíteni az önkormányzat.