Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Kalandos utazás: három és fél órát vesztegelt a debreceni IC

| 2018. 03. 26. | 17:10:00
Csaknem hét óra alatt ért Budapestre.
Kalandos utazás: három és fél órát vesztegelt a debreceni IC
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Egy nem mindennapi utazás „élményével” kereste meg szerkesztőségünket egyik olvasónk, aki a nagy tavaszi hóviharban, március 18-án a Debrecenből Budapestre tartó InterCity-n igyekezett eljutni Debrecenből Budapestre.  

Olvasónk a délelőtt 9 óra 47 perckor induló IC-vel kelt útra. A szerelvény Szolnok és Cegléd között 221 percet vesztegelt a nyílt pályán. Mint írja: a rendőrség, a katasztrófavédelem csak órákkal később érkezett meg a helyszínre. A fűtetlen kocsikban várakoztak gyerekek, felnőttek, idősek.

Panaszos levélírónk szerint a kalauz szinte semmilyen tájékoztatást nem adott az utasoknak, a vasúttársaság pedig nem fizetett utazási költségtérítést: „a kalauz a pénztársora, a pénztáros a kalauzra mutogatott”

– fogalmazott.

Letört az áramszedő

A panasszal természetesen megkerestük a vasúttársaságot.

A MÁV Zrt. Kommunikációs Igazgatósága szerkesztőségünkhöz eljuttatott válaszában többek között azt írja:

a március 17-18-a közötti időszakban a havazás, jegesedés és a viharos erejű szél miatt egyes vasútvonalakon kilométeres hosszúságban méteres hótorlaszok alakultak ki, amelyeket csak speciális munkagépekkel lehetett eltávolítani, más vonalakon a hó súlyának hatására kidőlő fák rongálták meg a villamos- és felsővezetéki hálózatokat.

A levélből kiderül: a veszteglő IC mozdonyának áramszedője Szolnok és Abony állomások között letört, így a vonat a nyílt vonalon állt meg. Felsővezetéki betáplálás hiányában

a fűtés nem működött, a kocsik belső hőmérséklete ezért folyamatosan csökkent a hosszú várakozási idő alatt.

Vizsgálatunk megállapította, hogy a vezető jegyvizsgáló (amint részére bármilyen információ érkezett) az utastájékoztató berendezésen át folyamatosan tájékoztatta az utasokat. A két másik jegyvizsgáló is arról nyilatkozott, hogy mivel az utasok között többen aludtak, vagy fülhallgatón át zenét hallgattak, ezért többször is végigmentek a részükre kijelölt személykocsikon, a lehetőségekhez képest próbáltak segíteni, és tájékoztatni őket

– írja a MÁV Zrt. Kommunikációs Igazgatósága.

Végül az IC 617 sz. vonat 15 óra 29 perckor tudott továbbindulni, és 242 perc késéssel, 16 óra 39 perckor érkezett meg a Nyugati pályaudvarra.

A válaszban hangsúlyozzák: a menetjegy visszatérítési (kártérítési) lehetőségről, illetve az eljárás menetéről is folyamatos tájékoztatást kaptak az utasok. Amennyiben bármilyen ok miatt valaki nem tudott élni a visszatérítés lehetőségével, úgy azért elnézést kér a vasúttársaság.

Elképzelhetőnek tartjuk, hogy a helyszínen vélhetően egyszerre jelentkező nagy igény miatt munkatársaink nem tudták mindenki igényét egyszerre kezelni, de természetesen az utólag is benyújtható. Javasoljuk, hogy utasaink forduljanak bizalommal társaságunk ügyfélszolgálatához, amennyiben igényérvényesítésről, vagy kifogáskezelésről van szó - zárul a vasúttársaság válasza.

További híreink
A közvilágítás hiánya miatt bosszankodnak a debreceniek
A közvilágítás hiánya miatt bosszankodnak a debreceniek
Ki kapcsolja fel a lámpát? – kérdezi olvasónk.
Forró nyomon csaptak le a betörőre Pocsajban
Forró nyomon csaptak le a betörőre Pocsajban
Az 53 éves férfi beismerte a bűncselekmény elkövetését.
Ez Debrecen szégyenfoltja, de hol vannak a közterület-felügyelők?
Ez Debrecen szégyenfoltja, de hol vannak a közterület-felügyelők?
Hajléktalanok tivornyáznak a buszmegállóban.
Megbüntették, elengedték, majd mégis megbüntették – csavaros történet Debrecenből
Megbüntették, elengedték, majd mégis megbüntették – csavaros történet Debrecenből
Másoknak is segíteni szeretett volna egy autós, aztán kiderült, hogy nincs igaza.
Aránytévesztés vagy jogos felháborodás a debreceni villamosközlekedés miatt
Aránytévesztés vagy jogos felháborodás a debreceni villamosközlekedés miatt
Olvasónk nehezményezi, hogy a kettes vonalon a Campus idején régi típusú villamosok is járnak.
Munkát adnak az Alma utcai lyukak
Munkát adnak az Alma utcai lyukak
Jelzésünk után egy problémát legalább orvosoltak.
„Ha dübörög a gazdaság Debrecenben, miért ilyen rosszak az utak a városban?”
„Ha dübörög a gazdaság Debrecenben, miért ilyen rosszak az utak a városban?”
Olvasónk reméli, az útfelújítási lendület a választások után is tart.
Garancia okostelefonra
Garancia okostelefonra
Miért fontos a jótállás?
Így ölik a kevéske zöldterületet a Tócóskertben!
Így ölik a kevéske zöldterületet a Tócóskertben!
„Még ezt a kis zöldet is elveszik tőlünk, ami megmaradt" - írja az olvasónk.
Hirdetés
Hirdetés
Így védekezik Debrecen a hőség ellen!
Így védekezik Debrecen a hőség ellen!
Kiemelten fontos, hogy senki ne induljon el víz nélkül otthonról - hívják fel a figyelmet.
Hirdetés
Hirdetés
Kozák Lucán kifogott a hetedik
Kozák Lucán kifogott a hetedik
A debreceni sprinter a szabadtéri szezonban eddig sokat versenyzett.
Magyar Péter: Jó lenne felhagyni a hazugsággal
Magyar Péter: Jó lenne felhagyni a hazugsággal
A kormányfő felhívta a figyelmet, hogy szombatig lehet véleményt küldeni.
Hirdetés
Hirdetés
Földrengés: már több mint ötszáz halottról írnak
Földrengés: már több mint ötszáz halottról írnak
Magyarország is felajánlotta a segítségét.
Ön engedélyezné vagy betiltaná a Pride-ot?
Ön engedélyezné vagy betiltaná a Pride-ot?
A Medián szerint a magyarok többsége támogatja.
Orbán Anita is megkezdi a nagytakarítást
Orbán Anita is megkezdi a nagytakarítást
Egyszerre 37 nagykövetet rendel haza.
Magyar Péter 70-75 százalékos támogatottságról beszél
Magyar Péter 70-75 százalékos támogatottságról beszél
A kormány alapvető célja a csatlakozás feltételeinek teljesítése - mondta.
Gazdaság
A csapókerti iskola komplex felújítása a terv
A korszerűsítés csaknem 3000 négyzetmétert érint.
Hőség: home office az államigazgatásban
Azt kérik, 18 és 21 óra között ne használjuk a légkondicionálót.
Új utak, új lehetőségek Hajdúböszörményben
A 700 millió forintos beruházásnak köszönhetően a tervezettnél hosszabb útszakasz újulhat meg a városban.
Kevésbé látványos, de hasznos fejlesztések Hosszúpályiban
Gép- és eszközbeszerzéseken, valamint az új urnafalak létesítésén túl van a település; tervben a gondozási központ felújítása.
Szennyezés Debrecenben: fémek a talajvízben
A kormányhivatal több bírságot is kiszabott a Semcorpra, az önkormányzat feljelentést tett.
Támogatott tartalom
Hajdúszoboszló: visszatér a Bizonyítványbuli!
Hajdúszoboszló: visszatér a Bizonyítványbuli!
Ismét berobban a nyár a fürdővárosban.
A magyar nők java magára marad a menopauzával
A magyar nők java magára marad a menopauzával
Ez derül ki a Richter Gedeon Zrt. nemzetközi kutatásából.
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Egy különleges este, ami több lehet, mint egy koncertélmény – július 4-én ingyenes zenei fesztivál várja az érdeklődőket.
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Kiváló koktélok, italok, exkluzív környezet bárral és tágas kerthelyiséggel.