Fernando Alonso nyerte a kaotikus futamot

| 2012. 03. 25. | 14:49:23
Sepang – Kilenc kör megtétele után félbe kellett szakítani a versenyt a heves esőzések miatt. Háromnegyedórás szünet után folytatódott a verseny, amelyet végül Alonso nyert meg.

Egy kaotikus, esővel fűszerezett versenyen a nyolcadik helyről rajtoló Fernado Alonso (Frerrari) pályafutása 28. győzelmét szerezte meg. Második helyen óriási meglepetésre a Suber pilótája, a mexikói Sergio Pérez végzett, harmadik Lewis Hamilton (McLaren) lett. Sebastian Vettel (Red Bull) egy defekt miatt kicsúszott a pontszerzők közül. A címvédő versenyét, akárcsak Jenson Buttonét (Mc Laren), Narain Karthikeyan tette tönkre.

Nagy zivatarban kezdődött meg az 56 körös verseny, Hamilton megtartotta vezető pozícióját, az első kör végén a melbourne-i nyitóversenyen győztes brit Jenson Button (McLaren), az ausztrál Mark Webber (Red Bull), Alonso és Nico Rosberg (német, Mercedes) volt a sorrend mögötte. A harmadik helyről startoló, hétszeres világbajnok német Michael Schumacher (Mercedes) megpördült és visszaesett. Az eső következtében alaposan felázott pálya miatt szinte az összes pilóta gumit cserélt, majd a hetedik körben beküldték a biztonsági autót. A versenybíróság a futam kilencedik körében döntött úgy, hogy az irreális időjárás miatt időlegesen felfüggeszti a viadalt.

A kényszerszünet után a biztonsági autó a 13. kör végén hagyta el a pályát, a pilóták gumit cseréltek. A cserék után Button összekoccant az indiai Narain Karthikeyannal (HRT), megsérült a vezetőszárnya, ezért kénytelen volt újra bemenni a boxutcába, és visszaesett a 21. helyre. Az újabb boxlátogatások után - jobb kerékcseréjének köszönhetően - Alonso került az élre. A huszadik körben változatlanul a Renault-val kétszeres vb-győztes spanyol volt az élen, mögötte Perez, Hamilton, Rosberg és a világbajnoki címvédő német Sebastian Vettel (Red Bull) következett. Féltávnál továbbra is Alonso vezetett, mögötte Perez, Hamilton, Vettel, Kimi Räikkönen és Webber haladt. Alonso az élről a 41. körben cserélt harmadszor is kereket, majd Vettel, Hamilton és Perez, valamint a többiek is a boxutcában jártak.

Tíz körrel a leintés előtt változatlan volt a helyzet az élen, Perez egyre jobban megközelítette az első helyen robogó Alonsót.
A 48. körben Vettel összeütközött Karthikeyannel, az autó bal hátsó kereke defektes lett, kénytelen volt kimenni a boxutcába, így Alonso és Perez után Hamilton volt a harmadik. A hajrában már nem változott a sorrend az élen. A venezuelai Pastor Maldonado, aki Melbourne-ben az utolsó pillanatokban esett ki a hatodik helyről, ezúttal - motorhiba miatt - a tizedik pozícióból csúszott le a 19-re. A címvédő Vettel végül 11. lett.