Trauma! Súlyos vereséget mértek a Lokira!

| 2014. 04. 12. | 23:41:05
<p>Az első félidőben még tartották a lépést a debreceniek. Majd jött a rémálom...</p>

A Hungária körúti stadionban feszült neki az MTK-nak a DVSC, abban a reményben, hogy megszerzi a három pontot. Erre kapott egy „sakk-matt” gólt, rögtön a 11. percben (1-0). Horváth Zsolt fejezett be – valljuk be – egy remekbe szabott akciót góllal, majd két perc múlva Vass Patrik okozott frászt a debreceni szurkolók számára, miután kettőre növelte a fővárosiak előnyét (2-0). A Lokinak ezekre nem volt válasza.

Egészen a 22. percig. Ekkor Vadnai akkora gólt rúgott volt csapatának, hogy azt a Hungária körúton sokáig megemlegetik (2-1)! A védekező középpályás a fővárosiak tizenhatosának jobb oldaláról, ballal rúgott nagyszerű gólt, visszahozva a debreceni esélyt. Némi mezőnyjáték után a debreceniek is megmutatták, hogy tudnak szemet gyönyörködtető gólt rúgni! A remekbe szabott kontra végén Kulcsár tette fel az i-re a pontot (2-2).

Mozgalmas, négy gólt hozó első félidő után megnyugvással  vonultunk pihenőre, bár előzőleg nem fogadtunk volna arra, hogy 45 perc alatt két gólt rúg a Lokomotív, mégsem vezet.

A második félidő harmadik percében újabb sokk érte a hajdúságiakat. Egy szöglet után röviden szabadítottak fel a debreceniek, Pölöskei pedig tizenhatról kapásból kilőtte a jobb felsőt (3-2). A Lokinak feladták a leckét!

Nem tudta megoldani. A 62. percben Mihelic hozott össze egy tizenegyest, de nem ide, hanem oda, Kanta pedig nem hibázott (4-2).

Ezzel szinte reménytelen helyzetbe került a pipogyán játszó DVSC, de bíztunk a csodában. Hiába. A 80. percben Tisza tizenegyest hibázott, de hiba lenne rajta elverni a port! A Loki egyszerűen betlizett, ennek az exlokista Vukmir adott nyomatékot, miután kilőtte a jobb alsót (5-2).

A debrecenieknek semmi sem jött össze, és nem is érdemelték meg, hogy bármi is összejöjjön. Csak nehogy a stadionavatóig eltékozoljuk a tetemes előnyt!i

MTK-DVSC 5-2 (2-2)
Hidegkuti-stadion, 2000 néző. Vezette: Vad II (Tóth II., Varga Zs.)
MTK: Hegedűs – Nagy T., Rodenbücher, Kálnoki Kis, Fejes - Pölöskei, Vukmir - Vass P., Kanta, Horváth Zs. (Batik 90.) - Torghelle (Eppel 90.)
DVSC: Novakovics – Lázár, Máté, Morozov, Korhut – Mihelic (Bódi 63.), Zsidai, Vadnai (Seydi 78.), Szakály – Kulcsár (Tisza 63.), Sidibe
Gól: 1-0 Horváth Zs. (11.), 2-0 Vass P. (14.), 2-1 Vadnai (22.), 2-2 Kulcsár (40.), 3-2 Pölöskey (48.), 4-2 Kanta (11-esből, 62.), 5-2 Vukmir (82.)
Sárga lap: Sidibe (12.), Máté (61.), Mihelic (62.)

Klasszikus rangadót vív a DVSC: jön az Újpest Debrecenbe!
A Lokinak már nem szabad pontokat hullajtania.