A Factum tizenhéttel maradt alul Kaposváron

| 2011. 12. 03. | 20:59:43
Kaposvár – Ingram jó játéka ezúttal kevés volt a hazaiak ellen. Az új játékos, az amerikai Saunders bár kezdett a Factumban, nem nyújtott maradandót.

A bajnokság legponterősebb játékosa, Ingram hiába játszott most is kiemelkedően és dobott 28 pontot, a Factum végig futott az eredmény után és végül súlyosnak mondható 17 pontos vereséget szenvedett a Kaposvár vendégeként. Két gyenge negyed után, félidőben 12 pontos hátrányban álltak Szabó Miklósék. Bár a harmadik negyedet megnyerte a Factum és felzárkózott 5 pontra, a záró 10 percben a Kaposvár újítani tudott, és Raivio vezérletével 11-et vert a Debrecenre, kialakítva a 88-69-es végeredményt.

Kosárlabda férfi NB I. A-csoport:
Kaposvári KK - Factum Sport Debrecen 88-69 (23-16, 21-13, 15-22, 29-18)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 500 néző
Vezette: Kapitány G., Márton L., Benedek Z. (Fekete)
Kaposvári KK: WILSON 18/6, RAIVIO 30/12, Szoke 4/3, LEKLI 12, FEY 17 Csere: Koma 4, Kiss 3/3, Kutasi -, Kovács -
Factum Sport Debrecen: INGRAM 28/12, Boros 7/3, Saunders 4, Izzo 8, SZABÓ M. 14 Csere: Papp 2, Takács -, Kovács 3/3, Tóth 3/3
Kipontózódott: Papp (38. perc)
Az eredmény alakulása: 3. perc: 9–7, 7. perc: 15–14, 14. perc: 33–16, 17. perc: 39–25, 22. perc: 44–34, 27. perc: 54–42, 32. perc: 61–57, 37. perc: 75–63.

Fekete Ádám a Kaposvár edzője: – Nem játszottunk igazán jól, elsősorban a támadójátékunkba csúszott sok hiba. A lényeg a győzelem, hiszen a bajnokság hátsó régiójában minden sikert meg kell becsülni.
Raúl Jiménez Martín a Factum Sport: – Jól indítottuk a meccset, de a rossz védekezésünket jól használta ki a Kaposvár. Nyerni akartunk, de végül gratulálni kell a hazaiaknak. Sokat kell még dolgoznunk, hogy győzhessünk.

Klasszikus rangadót vív a DVSC: jön az Újpest Debrecenbe!
A Lokinak már nem szabad pontokat hullajtania.