Franciaország a világbajnok

| 2018. 07. 15. | 20:46:00
Meggyőző teljesítménnyel hozta a döntőt Didier Deschamps csapata.

4–2 arányban legyőzte Horvátország válogatottját Franciaország az oroszországi labdarúgó világbajnokság döntőjében július 15-én.

A franciák az első félidőben Mandzukic öngóljával jutottak előnyhöz, de Perisic egyenlíteni tudott. A 38. percben Griezmann tizenegyesével ismét Franciaország vezetett.

A második félidőben előbb Pogba, majd Mbappé lövése talált utat a hálóba. A végeredményt Mandzukic állítottak be Lloris hibájából.

A franciák harmadszor játszottak döntőt: húsz éve, otthon – ahol az elődöntőben a horvátokat múlták felül – nyertek a brazilok ellen, 2006-ban, Németországban viszont kikaptak az olaszoktól.

Didier Deschamps, a franciák szövetségi kapitánya a brazil Mario Zagallo és a német Franz Beckenbauer után a harmadik, aki játékosként és szakvezetőként is világbajnok lett.

A horvátok eddigi legjobb szereplése egy harmadik hely volt, melyet 1998-ban Franciaországban harcoltak ki. A franciákat még soha nem tudták legyőzni, négy vereség mellett kétszer döntetlent játszottak velük.

Döntő:
Franciaország-Horvátország 4-2 (2-1)

Moszkva, Luzsnyiki Stadion, 78 011 néző, v.: Néstor Pitana (argentin)
Gólszerzők: Mandzukic (18., öngól), Griezmann (38., 11-esből), Pogba (59.), Mbappé (66.), illetve Perisic (29.), Mandzukic (69.)
Sárga lap: Kanté (27.), Hernandez (41.), Vrsaljko (93.)