Veszítettek a lilák, a Debrecen hozta a kötelezőt

Cívishír | 2024. 03. 27. | 19:40:18
Békéscsabáról kellett elhozni a bajnoki pontokat.
Füzi-Tóvizi Petra küzd azért, hogy egyáltalán ellőhesse (Fotó: Cívishír)

32-25-re legyőzte a DVSC Schaeffler a TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE együttesét az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 18. fordulójának március 27-i játéknapján. Ősriválishoz utazott a Loki, azonban a békési gárda a bajnokság egyik kiesőjelöltje, így kizárólag a győzelem jöhetett szóba a bronzért hajtó debreceniek számára.

A Bajnokok Ligájától nem várt izgalmak közepette búcsúzó debreceniek jól kezdtek a Viharsarokban (0-3, 4. perc), Bartulovic többször hárított, de a hazaiak visszakapaszkodtak Kukely Sára révén (4-4, 8. perc). A 10. perc végén Szabó Nina átlövése talált utat a békéscsabai hálóba Pásztor Bettina alatt (5-6), majd a Loki horvát kapusa állt Román Dorina büntetőjének útjába. Végül csak meglett az egyenlítés, Horváth Gréta villant a szélen.

A félidő derekát elhagyva fokozatosan fölénybe került a DVSC, de három gólnál nagyobb előnyt nem tudott kialakítani a szívósan küzdő hazai csapat ellen. Ez a különbség a szünetet jelző sípszónál is fennált (13-16).

Kimaradó lehetőségekről szóltak a második játékrész kezdő mozzanatai, aztán a 34. percben Borbély Márta faragott a hátrányból a hazai publikum gyönyörűségére. Bár válaszolgatott a Loki (16-19, 37. perc), önmagukhoz képest szörnyen gyöngén védekezett a csapat, méteres réseket találtak a hazaiak támadásban. A DVSC erejét, mint az ilyen meccseken már annyiszor, elsősorban Vámos Petra jelentette: a negyvenedik percben 18-20-nál a debreceni gólok majdnem harmadát a Franciaországba igazoló irányító szerezte.

A 45. percben végre sikerült jobban eltávolodni, ezekben a percekben ötgólos előnyét igyekezett tartani a Szilágyi-alakulat. Töpner Alexandra főleg a futószalagon érező hetesek értékesítésével járult hozzá ahhoz, hogy az utolsó tíz percre is magabiztos előnnyel fordulhassanak rá a hajdúságiak (22-27, 51. perc).

A záró játékrész nem tartogatott izgalmakat az elfáradó békéscsabaiakkal szemben, a DVSC 32-25-re verte ellenfelét. Körülbelül három hét múlva ebből a helyzetből futhat neki a hátralévő időszak legfontosabb mérkőzésének, hiszen április 21-én a Mosonmagyaróvár látogat a Hódosba.

K&H női kézilabda liga, 18. forduló
TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE – DVSC Schaeffler 25-32 (13-16)
Békéscsaba, játékvezetők: Kovács-Sebők, Vastag-Réti.
Békéscsaba: Madera-Domokos, Pásztor, Szabó (kapusok), Aranyi, Bencsik 5, Bencsik-Giricz 1, Borbély 4 (2), Csáki 1, Gyimesi, Horváth 2, Kukely 2, Kücükyildiz, Mayer 1, Román 6, Török 3, Zagar. Edző: Rácz Sándor.
Debrecen: Bartulovic, Gabriel (kapusok), Csernyánszki 2, Füzi-Tóvizi 2, Grosch 4, Haggerty, Hornyák, Johansson, Kelemen, Kácsor 2, Petrus 1, Planéta, Szabó 3, Töpfner 8 (8), Vámos M. 3, Vámos P. 7. Edző: Szilágyi Zoltán.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 8/8.

Rác Sándor: – Örülök, hogy meccsben voltunk a BL-ben remeklő Debrecen ellen. A folytatásban a számunkra fontos mérkőzéseken is így kell játszani és akkor nem lesz gond.
Szilágyi Zoltán: – A Békéscsaba jól játszott, egy percig nem adta fel a meccset, ezért elismerést érdemel. Tudtuk hogy nem leszünk csúcsformában, de ennél jobb teljesítményt vártam. A kulcspillanatokban mindig akadt valaki, aki átsegítette a csapatot a holtponton.

7.Vasas SC186210458516-5814
8.DKKA197012494585-9114