Elhozták a két pontot az MTK otthonából Petrusék

Cívishír | 2024. 04. 27. | 19:08:22
Több nagyszerű egyéni teljesítmény debreceni oldalon.
Petrus Mirtillt nem tudta tartani a fővárosi védelem (Fotó: DVSC Schaeffler)

36-27-re legyőzte a DVSC Schaeffler az MTK együttesét az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 20. fordulójának április 27-i játéknapján. Húsz percig tudtak lefékezni a debrecenieket a középmezőnyhöz tartozó ellenfél, de utána azt történt a pályán, amit a bronzéremre hajtó piros-fehérek akartak.

A szombati mérkőzés rosszul kezdődött, a Kácsor és Planéta lövéseit is védte Győri Barbara, így bő tíz perc után 7-4-re vezettek a hazaiak. Szilágyi Zoltán vezetőedző időkérése után a szélsők kerültek főszerepbe, amit Petrus Mirtill és Grosch Vivien is gólokkal hálált meg, így a 18. percben sikerült egalizálni (10-10). Ez volt a fordulópont, mert innentől a Loki diktált és a szünetre négygólos vezetéssel vonulhattak Vámosék.

A második félidőben ha nem is BL-fokozatban, de azért a kezdéshez képest sokkal intenzívebb teljesítményt produkált a csapat. Különösen igaz ez a védekezésre. A finisre hétgólos különbséggel fordultak rá Petrusék, akik ezt az előnyt még növelni is tudták. Előbb említett balszélsőnk 9 kísérletből 9 gólt ért el, de Grosch Viviennek (hétből hat) és Csernyánszki Liliánának (hatból hat 18 perc alatt…) sem lesz álmatlan éjszakája.

Május elsején a Kisvárda következik a Hódosban, vagyis a mieink biztosan munkával fogják ünnepelni a jeles napot.

K&H női kézilabda liga, 20. forduló
MTK Budapest– DVSC Schaeffler 27–36 (16–20)
Budapest 250 néző: V: Andorka, Hucker.
MTK: Győri – Andróczki, Dakos 5, Weistheitel, Mészáros-Mihálffy 1, Farkas J.  8 (3) Fekete B.  1. Csere: Szőke (kapus), Poczetnyik 4, Ferenczy 3, Kekezovity 3, Papp D. 2. Edző: Vágó Attila
Debrecen:  Bartulovic – Grosch 6, Planéta 1, Szabó N. 2 (1), Füzi-Tóvizi 2, Kácsor 2, Petrus 9 . Csere: Gabriel (kapus), Vámos P. 6, Jovovics 1, Haggerty 1, Csernyánszki 6, Hornyák D., Vámos M., Kiss Cs. Edző: Szilágyi Zoltán
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1

Vágó Attila: – Jól kezdtünk, ám végül nagy lett a különbség. A szélsővédekezésünk volt nagyon gyenge, ebből nagyon sok gól kaptunk.

Szilágyi Zoltán: – Rosszul indult, az MTK jó ritmust kapott el, emiatt akadtak problémáink. Szünetig tudtunk fordítani. A második félidőben, amikor lezárhattuk volna a mérkőzést, a hazaiak szívósnak bizonyultak. Hullámzó volt a játékunk, de annak örülök, hogy akadtak jó egyéni teljesítmények.

6.Moyra-Budaörs Handball2210111593628-3521
7.DKKA229013584674-9018