Erre a csodára vágytunk: ötödik lett a Debrecen

| 2012. 04. 25. | 22:40:04
Debrecen – Az ezer sebből vérző debreceni vízilabdacsapat hazai pályán is győzött az előzetesen esélyesebbnek tartott Szolnok ellen és a történelmi ötödik helyen végzett a bajnokságban.

A bizonytalan jövőkép és a nehézségek ellenére szívvel-lélekkel játszó Gyönygösi-gárda az 5. helyért zajló rájátszás második mérkőzésén is legyőzte a Szolnokot, így megszerezte a debreceni  vízilabda eddigi legjobb eredményét. Gólzáporos első negyed után (3-3) Misics góljával nyertük a másodikat (4-3). A harmadik negyed hazai parádét hozott, Bugajcsuk és Létay góljaival már hárommal is mentünk. Noha a Tisza-parti gárda zárkózott,  Halek újra háromra növelte az előnyt (7-4). A háromgólos előny birtokában kissé elkényelmesedett a csapat, amit a vendégek ki is használtak és 2 perccel a vége előtt felzárkóztak egy gólra.  A szenzációs hazai közönség buzdításától kísért csapatunkat ez nem zavarta meg, és bár a Szolnok a hátralévő időben még kétszer is próbálkozhatott, Vargáék megnyerték a találkozót.

Győzelmével Gyöngyösi András csapata a 2011/2012-es  bajnoki szezon 5. legjobb csapata lett.