Debrecenben nem szokott nyerni a Fradi. Ezúttal sem történt másként!

| 2012. 04. 10. | 23:33:21
Debrecen – A vízilabda bajnokság 5-8. helyéért zajló küzdelemben a Gyöngyösi-legényeknek a Fradit kell kipipálni elsőként. Ezzel nem is volt gond a párharc első mérkőzésén.

Nem csak labdarúgásban, vízilabdában is lassan hozzá kell szokniuk a szurkolóknak, hogy a Fradinak sok keresnivalója nincs Debrecenben. Az alapszakasz után, a rájátszásban is könnyedén intézték el Vargáék a zöld-fehéreket. Két negyed után már 7-2 állt az eredményjelzőn, sőt a harmadikban még egyet hozzátett a Debrecen, ám ekkor váratlanul kiengedett csapatunk. A Fradi a harmadik negyed közepétől átvette az irányítást és vészesen közelített a hazaiak felé, ám Létay, majd Zoufal góljai lehűtötték a vendégek reményeit.

A Gyöngyösi-gárda győzelmével lépéselőnybe került a két nyert mérkőzésig tartó párharcban, és csütörtökön a Népligetben – kell-e ennél szebb hely egy debreceni sportolónak? – vívhatja ki a továbbjutást. Ha ez megvan, várhatóan jöhet a Szolnok (az esélyesebb Tisza-partiak szerdán kezdenek a Szentessel) a nemzetközi szereplésre jogosító ötödik helyért. Ráférne ez a remek helyezés a lelkes debreceni vízilabdára.

Vodafone Férfi Vízilabda OB I, rájátszás 5-8. helyért, 1. mérkőzés:
Debrecen - FTC FisherKlima 10-6 (3-1, 4-1, 1-2, 2-2)
Debrecen, 900 néző. Vezette: Mucskai P., Ifj. Juhász Gy.
Debrecen: MITROVICS – Bugajcsuk 1, Varga T. 2, Misics 2, Létay K. 2, SIMON A., Tóth Z. Csere: Halek M., Kistamás Zs. 1, Hegedűs I. 1, Zoufal N. 1, Párkányi Ákos. Edző: Gyöngyösi András.
FTC: KOSTROV – Czigány 1, KINCSES A. 1, KORÉNYI B. 2, Paján V., Sántavy M. 1, Ernyey M 1. Csere: Székely B., Varga Zs., Illés S., Szöllősi K., Manhercz Á., Francsics D. Edző: Ambrus Tamás.
Gól – emberelőnyből: 8/5, ill. 8/2.
Gól – büntetőből: 0/0, ill. 1/0.
Kipontozódott: Simon Adrián, ill. Paján Viktor.
Mestermérleg:
Gyöngyösi András: - 8-2 után szétesett a támadójátékunk – ez ma még belefért, de máskor szerintem már nem fog.
Ambrus Tamás: - Adtunk kritikus helyzetekben öt rossz passzt, és kihagytunk négy százszázalékos ziccert. Ennek tükrében elégedett vagyok az eredménnyel.