2011-re ennyi: Webber nyerte az idei utolsó Forma-1-es futamot

| 2011. 11. 27. | 20:11:45
Sao Paulo – Webber mögött csapattársa, a német Sebastian Vettel lett a második, aki második vb-címét már az október elején rendezett Japán Nagydíjon bebiztosította, míg a harmadik helyen a brit Jenson Button végzett.

Red Bull ausztrál versenyzője, Mark Webber nyerte vasárnap az idényzáró Forma-1-es Brazil Nagydíjat. Az összetett pontversenyben Button lett a második, Webber a harmadik. Az ausztrál pilóta idei első futamgyőzelmét szerezte meg az interlagosi pályán, és sikerének köszönhetően végül egy ponttal előzte meg a spanyol Fernando Alonsót (Ferrari) a dobogós helyezésért folytatott küzdelemben. Webber a második rajtkockából indult, majd a harmincadik körben megelőzte a váltógondokkal küszködő Vettelt, és előnyét végig megtartotta.

Vettel egy úr

Simán lezajlott a rajt, Vettel megőrizte vezető pozícióját, az első kör végén a német versenyző mögött Webber, Button és Alonso következett. Button ismét azt a Kalmár István tervezte kalocsai mintás kezeslábast viselte, amely a szombati időmérő edzésén is rajta volt. A 12. körben Alonso bravúrosan elhúzott Button mellett, és felzárkózott a harmadik helyre Vettel és Webber mögé. A 16. körben megkezdődtek a kerékcserék, előbb Button, majd Alonso, Hamilton és Vettel is a boxutcában járt. A 30. körben Vettel, akinek gondja volt a versenyautó váltójával, maga elé engedte csapattársát, Webbert, mögöttük Alonso, Button, Hamilton és Massa robogott.

Hamiltonnak betett a váltó

Button a 32. körben cserélt másodszor is kereket, később Hamilton, Webber és Vettel is beautózott a boxutcába. A 47. körben Hamilton váltója elromlott, s a brit kénytelen volt feladni a versenyt. A hajrában Button üldözőbe vette Alonsót, és a 62. körben, 9-cel a leintés előtt sikerült megelőznie a Ferrari versenyzőjét. A sorrend ezt követően már nem változott.