Debrecenben leverték a Lázadókat

| 2014. 04. 29. | 18:00:59
<p>Esélyük sem volt a vendégeknek.</p>

32-19-es győzelmet aratott a Debrecen Gladiators az Újbuda Rebels II ellen a Magyar Amerikai Football Liga (MAFL)  divízió II. 5. fordulójában. A cívisvárosi tojásfoci egyesület a tavalyi ezüstérmes Lázadókat fogadta a Magyar Amerikai Football Liga (MAFL)  divízió II. 5. fordulójában a Gázvezeték utcán, ahol remek hangulat alakult ki a mérkőzésen, amelyet a játékosok szép játékkal háláltak meg a közönségnek.

A hajdúságiak jól kezdtek, hiszen az első támadásukból azonnal megszerezték a vezetést Roják Richárd futásával. Spiró Attila sérülésével még mindig nincs rúgójuk a Gladiátoroknak, így a mérkőzésen végig kétpontosokkal próbálkoztak, amely először sikertelen volt. A vendégek viszont azonnal reagálni tudtak, mégpedig irányítójuk révén. Az extra jó volt. A hazai válasz a második negyedben érkezett, ezúttal Karacs Tamás futott TD-jével. A játékrész végén sikerült a Rebels-nek egy elkapott TD-vel visszavennie a vezetést, ami után kimaradt az extra. Azonban az adok-kapokból mégis a Debrecen jött ki jobban és már az első félidőben nagyon pontosan passzoló Molnár Gábor Sztányi Tibornak adott egy kiváló labdát, amellyel be tudott rohanni a célterületen belülre: 18-13.

A második játékrészben a Rebels kezdett visszahordással, mégis a Gladiátorok szereztek pontokat, miután Oláh Bence lelopta az ellenfél irányítójának átadását, majd az akciót kihasználva ismét Sztányit szúrta ki Molnár Gábor egy remek passzal. Roják értékesítette a kétpontost: 26-13. A Lázadóknak ezúttal sikerült válaszolniuk, hogy megmutassák, még nem dőlt el a párharc és egy elkapással, de egy kimaradt extrával 7 pontra zárkóztak fel. Az utolsó negyedben viszont Roják Richárd második touchdown-ja megpecsételte az Újbuda sorsát, így 32-19-es győzelemmel mutathatta be új mezét itthon is a Debrecen Gladiators.

Oláh Bence interception-je (Fotók: magánarchívum)

A csapat minden szempontból megérdemli a dicséretet, hiszen rengeteget javultak a Dabas Sparks elleni összecsapás óta. A védelem remekül működött, Oláh Bencének kettő, míg Harsányi Tamásnak egy labdaszerzése volt.

A Debrecen Gladiators legközelebb ismét hazai pályán játszik, mégpedig a Nyíregyháza Tigers II ellen május 11-én.

Átadták a felújított közösségi házat Görbeházán
Akadálymentesítés és festés is része volt a beruházásnak.
3x3: Debrecenen át vezet az út a párizsi olimpiára
Május 16-tól pattog a kosárlabda a Nagytemplom előtt.
Pünkösd: két napig minden nagy élelmiszerbolt zárva tart
Addig várhatóan megrohamozzák az üzleteket az emberek.
A nőgyógyászati és a biotechnológiai üzletág bevételei ugrottak meg
A Richter árbevétele csökkent, nyeresége nőtt.
Rangos díjat vehetett át Debrecen polgármestere
Papp László közös sikernek tartja az elismerést.
A jövő kórháza az egészséges kórházi dolgozókon múlik
6 millió mozgással töltött perc. Díjat kapott a Debreceni Egyetem Klinikai Központ is.