Történelmi egyetemi siker

| 2014. 06. 02. | 12:35:44
<p>Ötödik lett a debreceni kosárcsapat.</p>

Az ötödik hely megszerzése volt a szezon utolsó meccsének tétje a debreceniek számára a kosárlabda-bajnokság második vonalában. A hazai döntetlen után inkább az Eger számított esélyesebbnek a találkozó előtt. A feldobást követő percek is a vendéglátók számára sikerült jobban. A több meghatározó játékosát is nélkülöző DEAC védekezése viszont a második negyedben feljavult és a félidőre pontszámban utolérte ellenfelét az egyetemi gárda.  A szünetben a debreceni találkozóhoz hasonlóan döntetlen volt az állás (38:38). Ezt követően már végig kézben tartották a mérkőzést Nagy Ágoston tanítványai, nem adtak további esélyt az alapszakasz második helyezettjének, és végül 6 pont különbséggel megnyerték a mérkőzést.

Kosárlabda NB I/B.
Eger- DEAC 61:67 (38:38)
DEAC: Nagy Botond 15/6, Nagy Benedek 8/3, Asztalos 2,
Kovács 14/3, Takács 16, Vas 8, Kiss -, Tóth L-, Reizer-, Andrássy 4.

A rájátszásban három helyet lépett előre az egyetemi csapat és nagy bravúrral megszerezte a történelminek számító ötödik helyezést a kosárlabda NB I B-ben. A bajnoki címet, a második vonalban a Bonyhád szerezte meg és ezzel feljutott a legjobbak közé.