A Szeged is túl erős volt a Factumnak

| 2010. 11. 20. | 21:39:26
Debrecen – A Factum futott az eredmény után, a végére pedig szétestett. A debreceniek nagy lehetőséget szalasztottak el, mert ha a Szegedet nem tudták legyőzni hazai pályán, akkor kit fognak?

A két újonc összecsapására meglehetősen kevesen voltak kíváncsiak szombaton este az Oláh Gábor utcai sportcsarnokban a közönség tehát nem hathatott nyomasztólag a csapatokra. Az első negyedben egyszer vezettek a debreceniek, utána már csak futottak az eredmény után. Singletary, Langford és Mekongo, a három légiós vállalt szinte mindent, ahogyan ezt megszokhattuk a Factumnál, sajnos azonban egyikük sem fogott ki jó napot. Különösen Mekongo hibázott nagyon sokat, egymaga annyi lehetőséget puskázott el, hogy ha csak felét értékesíti a ziccereinek, akkor legrosszabb esetben is iksz lett volna az állás a szünetben, s nem mínusz tizenegy.

A harmadik negyed elején úgy tűnt, befogja a Factum a Szegedet, de erős kezdés után hamar visszaesett, és mínusz 14-et is mutatott az eredményjelző. Ráthonyi mester időkéréssel próbálta felrázni a legénységét, és a negyed végén valami ismét felcsillant, hiszen tízen belülre zárkózott fel a Factum (47–55). A befejező játékrész rémálomszerűen kezdődött, s ezzel el is ment a meccs: négy perc elteltével már 19 ponttal vezetett a vendéggárda. Singletary egyedül kevés volt.

Factum Sport Debrecen–Szedeák 66–77 (17-22, 10-16, 20-17, 19-22)