Egyenlített a Debrecen, Trencsényiék kikaptak

| 2012. 05. 07. | 22:02:22
Debrecen – A DEAC hazai pályán fektette két vállra az Aramist, míg a Berettyóújfalu idegenben maradt alul az Admirál-Haladás ellen a futsal bajnokság rájátszásának második mérkőzésein.

Az inkább küzdelmes, mint látványos mérkőzésen a hazaiak szerezték meg a vezetést az 5. percben Sánta révén (1-0). Ezt követően az Aramis fokozta a tempót, a Debrecen erejéből jobbára csak a védekezésre futotta, de félidőben maradt az egy gólos DEAC-előny. A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: az Armamis támadgatott, a Debrecen védekezett. A félidő közepére egyre jobban érett a fővárosiak gólja, és a 32. percben már a haza kapus, Ghete bravúrjai sem mentették meg a csapatot a góltól, Dávid egyenlített (1-1). Ám a DEAC nem roppant össze, bár továbbra is az Aramis dominált, egy ellentámadás révén Varga góljával újra nálunk volt az előny (2-1) . Az utolsó percekre a vendégek vészkapussal próbáltak még nagyobb nyomást kifejteni az egyenlítés érdekében. Bár a tili-toli ment a hazai kapu előtt, komolyabb hekyzetre nem futotta a az Aramis erejéből, sőt az utolsó percben a hatodik szabálytalanság után a Debrecen jöhetett büntetővel, amit Nagy Zsolt  magabiztosan váltott gólra, bebiztosítva ezzel a hazai győzelemet (3-1).

Míg az alapszakasz során ötödik helyen végzett Debrecennek az életben maradást jelentette a hétfő esti győzelem, az Újfalunak belefért a vereség, hiszen az első mérkőzésen magabiztosan verték a Szombathelyt. A harmadik mérkőzésen a DEAC-nak a fővárosban kell bravúrt elérnie, Lovasék hazai pályán fogadják az Admirált.

DEAC Futsal Club - Aramis 3-1,
A részletes jegyzőkönyvért KATT IDE
A két győzelemig tartó párharc állása 1-1.

Admirál-Haladás VSE - MVFC Berettyóújfalu 8-4

Családbarát tevékenységéért díjazták a debreceni klinikai központot
A dolgozók testi-lelki egészségének megőrzését is fontosnak tartják.
Másfél hónapra áthelyeztek két buszmegállót Nagymacson
Útépítési munkákat végeznek a környéken.
A benzin olcsóbb, a dízel drágább, mint a szomszédoknál
Magyar Ásványolaj Szövetség tájékoztatója.
A Termál Hotel és a Régi Vigadó is megújul
Építési vállalkozót keres az Aquaticum Debrecen Kft.
Debrecen is szóba került a kínai elnök látogatásán
Magyarország ebben az együttműködésben nem veszélyt, hanem lehetőséget lát - mondta az államfő.
Állami támogatást adnak a munkásszállók építéséhez
Vannak fontos kitételek, például a szobák ágyszámára vonatkozóan is.
Munkaruhákat vásárolna a debreceni vállalat
Ötven perc alatt lehetne Debrecenből Nagyváradra érni
Lekerülhetett a napirendről a tram-train, másként kötnék össze a két nagyvárost.
A jövő kórháza az egészséges kórházi dolgozókon múlik
6 millió mozgással töltött perc. Díjat kapott a Debreceni Egyetem Klinikai Központ is.