Most sem tudták megverni idegenben a Fradit

| 2010. 01. 30. | 15:54:46
Debrecen – Értékes győzelmet arathattak volna a debreceni kézilabdás lányok szombaton a Fradi otthonában, ám ez elmaradt, így maradt a rossz sorozat: a Loki majd öt éve nem nyert az FTC pályáján.

Már a kezdet is nehéz volt: a Fradi-Loki rangadó nem kezdődött el az eredetileg kiírt 12.50-es időpontban, mert a DVSC a rossz időjárás - a kiadós havazás miatt - későn ért Budapestre, így jókora csúszással tudták csak megrendezni a találkozót (a tévéközvetítés meg "átment" az RTL-ről a Sportklubra).

A Loki le is csúszott a győzelemről, pedig lett volna esély: az első félidőben inkább a debreceniek domináltak (a szünetben 17-16-ra vezettek Bogdanovicsék), az FTC a második félidő közepén vezetett először több góllal. Ez még nem lett volna baj, az viszont problémává vált, hogy a hazaiak a 15 gól szerző Szucsánszki vezérletével - és Pastrovics védéseinek köszönhetően - meg is tartották előnyüket, s végül 32-29-re nyertek. A Loki maradt a 2. a tabellán, a Fradi az 5. helyen tanyázik.

Női NB I, 15. forduló:
FTC-DVSC-KORVEX 32-29 (16-17)
Budapest, játékvezetők: Kékes Cs., Kékes P.

FTC: PASTROVICS – ZSIGMOND 3, SZAMORÁNSKY A. 3, Németh Cs., Emberovics, SZUCSÁNSZKI 15 (5), Szádvári 1. Csere: TRUFÁN 6, Dajka 3, Balogh B.., Kenyeres 1. Vezetőedző: Elek Gábor.

DVSC: Triffa – Csáki 2, Bogdanovics 2, BOGNÁR 7 (4), Szabó V. 1, Hornyák 2, Juhász 1. Csere: Kiss É. (kapus), Borbás 6, Kazai, LOVRIC 6, Bulath 2. Vezetőedző: Bakó Botond.

Az eredmény alakulása. 7. p.: 1–4. 13. p.: 6–8. 17. p.: 8–9. 23. p.: 13–12. 28. p.: 15–15. 35. p.: 17–20. 42. p.: 22–22. 45. p.: 24–26. 51. p.: 28–26. 57. p.: 30–28
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/4

Továbbra is kritikus állapotban van a szlovák kormányfő
Továbbra is kritikus állapotban van a besztercebányai kórházban Robert Fico szlovák miniszterelnök, aki ellen merényletet követtek el Nyitrabányán (Handlova) - jelentette be a besztercebányai Roosevelt kórházban tartott sajtótájékoztatóján Robert Kalinák szlovák védelmi miniszter és miniszterelnök-helyettes szerdán este.
Ötödikként ért célba a debreceni sprinter
Kozák Luca Olaszországban versenyzett.
Pünkösd: két napig minden nagy élelmiszerbolt zárva tart
Addig várhatóan megrohamozzák az üzleteket az emberek.
A nőgyógyászati és a biotechnológiai üzletág bevételei ugrottak meg
A Richter árbevétele csökkent, nyeresége nőtt.
Rangos díjat vehetett át Debrecen polgármestere
Papp László közös sikernek tartja az elismerést.
A jövő kórháza az egészséges kórházi dolgozókon múlik
6 millió mozgással töltött perc. Díjat kapott a Debreceni Egyetem Klinikai Központ is.