Küzdeni kellett a sikerért

| 2010. 02. 03. | 21:28:26
Debrecen – A vártnál sokkal szorosabb küzdelmet hozott a DVSC és az újonc Siófok összecsapása szerdán este a Hódosban. A Loki csak három góllal tudott nyerni.

A debreceni Varga József vezette siófoki alakulat annyi felszabadultan játszott, hogy az görcsössé tette a DVSC-s hölgykoszorút. A Balaton-partiak sokáig vezettek, a Loki közel húsz percen át csak futott az eredmény után. A félidő hajrájában elhúzott a hazai együttes, de a vendégek pillanatok alatt felzárkóztak, és csak egy maradt a különbség a Loki javára.

A második félidőben egy sokkal jobban védekező Lokit láthattunk, és ez az eredményben is megmutatkozott. A Varga-lányok nagy vehemenciával küzdöttek, a különbség egyre csak nőtt. Amikor már elkönyveltük a debreceni győzelmet (45. p. 25–19), a lányxok is kiengedtek, ennek következménye volt az, hogy az újonc a maga szempontjából tisztessé tette a vereséget.

A DVSC a hét végén KEK-meccsen lép pályára Montenegróban.

Női kézilabda NB I., alapszakasz:
DVSC-KORVEX-SIÓFOK KC 31-28 (15-14)
Debrecen, 600 néző. V: Herceg J., Wiedemann.
DVSC: Triffa - Csáki, BORBÁS 4, BULATH 5, Szabó V. 2, Hornyák D., KAZAI 6. Csere: Kiss É (kapus), LOVRIC 4, BOGNÁR B. 7 (4), Slakta 2, Bogdanovic 1, Juhász G. Edző: Bakó Botond.
SIÓFOK: Lajtos - Sterbik 1, KovácsA. 4 (2), Csuka 2, Szűcs V. 2, Valovics 3, SZEPESI 8. Csere: Scholtz (kapus), BLOJ 2, BARNA 4, Tóth M., Kiss O., Nagy R. 1, Vasas 1. Edző: Varga József.
Az eredmény alakulása. 10. p.: 3-6. 19. p.: 9-9. 26. p.: 15-11. 37. p.: 18-17. 41. p.: 23-18. 48. p.: 27-21. 55. p.:30-25.
Kiállítások: 6, ill,. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill 3/2.

Bakó Botond: - Ilyen helyzetben, egy vereség után nem volt egyszerű dolgunk. Akadtak szép megoldásaink, de tudunk ennél jobban is játszani.
Varga József: - Úgy érzem, nem okoztunk csalódást a minket elkísérő szurkolóinknak és a debreceni közönségnek sem.