DVSC: túl 2009-en

| 2009. 11. 15. | 10:53:02
Debrecen – Az elmúlt évtized legszebb emlékeit felidéző kézilabda rangadót rendeztek szombaton a Hódos Imre-sportcsarnokban. Kiütéses Loki-siker lett a vége.

A Loki ellenfele az a Dunaújváros volt, amely egy évtizede még Bajnokok Ligáját nyert, aztán idén majdnem megszűnt, ám végül szerencsére életben maradt. A reaktivált klasszisokkal, többek között Bojana Raduloviccsal megerősített gárda az utóbbi két bajnokiját megnyerte. A Loki a múlt heti – kiskunhalasi és csehországi – sikerek után nyilván ismét babérokra vágyott.

A debreceniek lendületesen, gólratörően kezdtek, a kissé tompának tűnő újvárosiak eleinte csak kapkodták a fejüket. Azt hittük, sétagapobb lesz a meccs, ám hirtelen feljavult a vendéggárda – vagy inkább a Loki játékának a színvonala esett vissza –,  és kiegyenlítetté vált a meccs. A félidőben csak hárommal ment a hazai együttes, de senki nem gondolta, hogy veszélyben van a győzelem,. Sejteni lehetett, hogy az idő múlásával a „hosszabb kispad” a debreceniek javára dönt. Így is lett, a lokisták a szünet után sziporkázó játékkal „küldték haza” az újvárosiakat.

A DVSC szépen búcsúzott a közönségétől, a lányoknak ez volt az utolsó bajnokijuk ebben az esztendőben.

DVSC-KORVEX-DUNAÚJVÁROS 38-24 (18-15)
Debrecen, 1000 néző. V: Kolarovszki, Szabó I.
DVSC: Triffa - Csáki 3, BULATH 6 (1), LOVRIC 4, SZABÓ V. 5, BOGDANOVICS 5, Juhász G. 2. Cs: KISS É. (kapus), Mörtel 1, Borbás 2, HORNYÁK D. 7 (1), Kazai 1, Slakta 2, Szalai B. Edző: Bakó Botond
DUNAÚJVÁROS: Győri - BALOGH B. 6, Radulovics 1, JÓKAI 4, Sári B. 3 (2), FERLING 7, Nagy I. 1. Cs: Pisák (kapus), Takács F., Gáspár, Takács D. 2, Erdősi. Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása: 12. p.: 10-3. 22. p.: 13-10. 39. p.: 23-20. 47. p.: 30-21. 57. p.: 36-23
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 4/2

Bakó Botond: – A sok hiba ellenére is magabiztosan nyertünk. Második félidei játékunk elfogadható volt.
Rapatyi Tamás: – A negyvenedik percben szétesett a játékunk, így egy katasztrofális vereségbe szaladtunk bele.

Ötödikként ért célba a debreceni sprinter
Kozák Luca Olaszországban versenyzett.
Merénylet: egy író adott le öt lövést Robert Ficóra
A kormányfőt életveszélyes állapotban szállították kórházba.
Pünkösd: két napig minden nagy élelmiszerbolt zárva tart
Addig várhatóan megrohamozzák az üzleteket az emberek.
A nőgyógyászati és a biotechnológiai üzletág bevételei ugrottak meg
A Richter árbevétele csökkent, nyeresége nőtt.
Rangos díjat vehetett át Debrecen polgármestere
Papp László közös sikernek tartja az elismerést.
A jövő kórháza az egészséges kórházi dolgozókon múlik
6 millió mozgással töltött perc. Díjat kapott a Debreceni Egyetem Klinikai Központ is.