A becsület a tét

| 2009. 09. 24. | 12:12:20
A padlóról kell felállnia a négy debrecenit is felvonultató magyar női kézilabda-válogatottnak, hogy tisztességgel szerepeljen a franciák ellen (csütörtök, 14 óra, tv: Sport1) .

Két nullapontos, már kiesett csapat találkozik csütörtökön Aarhusban a Világkupán, ám amíg a franciák két vállalható vereségen (Norvégia ellen 24–29, Németország ellen 21–27) vannak túl, addig a magyar válogatott úgy kapott ki a németektől négy góllal, hogy a második félidőt 19–10-re veszítette el, míg a norvégok 33–13-ra kiütötték Mátéfi Eszter csapatát.

A húszgólos vereség történelmi léptékben is riasztó: ekkora verést a magyar női kézilabda-válogatott sem tétmeccsen, sem felkészülési találkozón nem kapott, mióta jegyzik a sportág eredményeit, egy félidő alatt mindössze öt gólt pedig legutóbb 1988-ban lőtt a csapat, amikor egy felkészülési tornán 22–18-ra kapott ki az NDK-tól. Akkor a válogatott a B-csoportban szerepelt, ezúttal viszont a decemberi kínai világbajnokságon arra készül, hogy továbbjusson a csoportból (igaz, ott is lesz egy meccs a norvégok ellen).

A magyar válogatott természetesen ki akarja javítani a csorbát a Világkupa 3. fordulójában, és mivel a németek elleni meccs második félideje óta széteső játékot produkál Mátéfi Eszter együttese, ezért leginkább a dacreakcióban bízhatunk.

A francia válogatott jelentősen megújult a pekingi olimpiát követően, hiszen a macedóniai Eb-n már nem volt ott a csapatban Valérie Nicolas, Veronique Pecqueux-Rolland, Sophie Herbrect és Isabelle Wendling sem. A csapat így csupán a 14. helyen végzett, ám mindez nem újdonság Olivier Krumbholz együttese számára, mivel hasonló fiatalításba kezdtek a franciák Athént követően is, 2006-tól azonban már folyamatosan a legjobb öt között szerepeltek a világversenyeken.

Továbbjutásról ezúttal nem lehet szó, a becsületünk a tét. A Franciaország-Magyarország női Világkupa-csoportmérkőzésT csütörtökön 14 órától a Sport1 közvetíti.