Újabb érmeket gyűjtöttek a debreceni úszók!

| 2010. 07. 19. | 12:05:50
Debrecen – Nem tétlenkednek a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola úszói: Szána Zsombor az ifjúsági Európa-bajnokságon szerzett bronzérmet, míg Risztov Éva Európa Kupát nyert Törökországban.

A Helsinkiben rendezett ifjúsági úszó Európa-bajnokság utolsó napján Szána Zsombor révén 400 méter vegyesen bronzérmet szerzett a magyar csapat. A DSC-s Szána 300 méternél még a második helyen fordult - az ukrán Serembev kényelmesen vezetett -, ám a finist a luxemburgi Stacchiotti bírta jobban, így övé az ezüstérem, Szána 4:21.53 perccel ért célba.

Risztov Éva mindeközben győzött 5 km-en a hosszútávúszók Európa Kupa-sorozatának harmadik állomásán, a törökországi Kocaeliben. Vajda Tamás edző tanítványa élete első futamán 6. lett, a másodikat pedig már megnyerte. A korábban normálmedencében is sikeres magyar úszó a balatonfüredi nyíltvízi Európa-bajnokságra készül, amelyet az augusztus 9. és 15. között, Budapesten sorra kerülő kontinensviadal előtt rendeznek meg.