Micsoda nő! Beszállna a fiúkhoz, de nem engedik

| 2014. 07. 10. | 14:15:54
Zsinórban negyedszer jönnek Debrecenbe a menők

Hosszú Katinka nem „állhat be” a férfi 400-as vegyes úszók közé a jövő szerdán kezdődő debreceni országos bajnokságon, de még így is ő lesz az egyik legtöbb rajtot „bevállaló” induló az utolsó Eb-válogató rangos mezőnyben.

"Ismerve Katinka mentalitását, valójában nem lepődtem meg annyira, amikor azzal a kéréssel hívott fel, hogy egy vagy két számban a férfiak mezőnyében szeretne versenyezni. Bizonyára ez a vállalkozás lett volna a bajnokság egyik színfoltja, de ezt a fajta „kirándulást” a versenyszabályok nem teszik lehetővé. Katinka így is halmozni fogja a rajtokat, számára a bajnokság egyszerre lesz válogató, illetve igencsak tempós versenyszerű edzés is.” – nyilatkozta Kiss László szövetségi kapitány a Telekom Sporthír Szolgálat munkatársának.

A Debrecenben zsinórban a negyedik alkalommal megrendezésre kerülő bajnokság négy versenynapján, amelyek  végén a szövetségi kapitány csapatot hirdet az augusztusi berlini Európa-bajnokságra.

Két éve a debreceni Európa-bajnokságon Cseh László három számban is aranyérmet nyert, az egyiket a 400 méteres vegyes úszás döntője után vehette át. A 29 éves versenyzőt 13 számban nevezték be az országos bajnokságra, következésképpen rá is egy kimerítő sorozat, amolyan „úszó-maratoni” vár.

A bajnokság főszereplőilesznek Gyurta testvérek ezúttal is az Újpesti TE dicsőséglistáját gyarapíthatják. Dani az 50, a 100 és a 200 mellúszás mellett várhatóan még más távon, illetve úszásnemben is rajthoz áll, és az újpesti váltót is erősíteni fogja. Nagyon fontos az idei bajnokság testvére, Gergő számára is, aki naponta 2-3 számban is elindul majd.

A Gyurta Dánielhez hasonlóan londoni aranyérmes Risztov Éva pedig úgy nyilatkozott, hogy az országos bajnoki szerepléséről az edzőjével konzultálva csak a hétvégén hoznak döntést. Az idei bajnokság nyílt verseny, várhatóan hat nemzet úszói csatlakoznak a hazai úszókhoz, köztük a szinte teljes olasz válogatott.

Magyar Péter után Bayer Zsolt is utcára hív
Eljött az idő, hogy erőt mutassanak „a normális emberek” – mondta.
Emberhátrányban kapott ki a Debrecen Felcsúton
A Puskás Akadémia hamar gólt szerzett; a Lokinak a kiállítás után esélye sem volt a győzelemre.
Adóbevallás: pár nap múlva lejár a határidő
Egyre többen rendelkeznek adójuk 1+1 százalékáról.