Alaposan meggyötörték egymást a lányok, majd kiegyeztek döntetlenben

2016.12.30. 21:29

Tone Tiselj csapat közel állt a bravúrhoz (Fotó: mti)

A debreceniek idegenben szereztek egy pontot. Vagy buktak egyet.

Hatalmas csatában döntetlent ért a Vác otthonában a DVSC a női kézilabda NB I-ben. A közvetlen riválisok, így maradtak egymás nyakán.

Női kézilabda NB I., alapszakasz:
Ipress Center-Vác - DVSC-TVP 28-28 (16-18)
Vác, 600 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok
VÁC: Arenhart 1 – NASCIMENTO 9 (3), Hámori 1, Helembai 1, Basic 3, Temes 2 (1), RADOSZAVLJEVICS 6. Csere: Sz. Vukcsevics, SOÓS 5, Farkas V., Kácsor, Takács Bianka. Edző: Szilágyi Zoltán
DVSC: HORVÁTH-PÁSZTOR. – Varsányi 1, PUNYKO 9, JEZSIKAVA 8 (2), Sirián 1, Deszpotovics, Kelemen 2. Csere: GARBUZ 5, Tóvizi, Csáki, Siska 1, Pénzes 1 (1). Edző: Tone Tiselj
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–5. 14. p.: 8–8. 16. p.: 8–11. 25. p.: 13–14. 37. p.: 19–20. 41. p.: 23–20. 49. p: 23–25. 55. p.: 24–26
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3

Mesterszemmel

Szilágyi Zoltán: – A mérkőzés alakulása alapján örülünk az egy pontnak. Az első félidőben védekezési hibáink miatt sok átlövésgólt kaptunk. A folytatásban feljavult a védőmunkánk, ám – egy tízperces szakaszt leszámítva – sajnos a támadójátékunk visszaesett.
Tone Tiselj: – Nagyon izgalmas, jó hangulatú mérkőzést vívott a két csapat. Nehéz a két ünnep között meccset játszani, sok minden eltereli az emberek figyelmét. Ez meg is látszott az első játékrészen olyan volt, mint egy edzőmeccs, nem volt semmi védekezés. A folytatásban aztán keményebb lett a csata, mindkét csapat jól harcolt, rászolgált a döntetlenre. A DVSC régen szerzett Vácon pontot, ezért is értékes ez az eredmény.