Négyet vágtak Angyalföldön!

| 2009. 10. 16. | 20:55:24
A cím magabiztos, elegáns győzelmet sugall, és nem sejteti, hogy a Loki 70 percet emberhátrányban játszva, kis híján vért izzadva nyerte meg az angyalföldi bajnokit.

Rémálomszerű Loki-kezdés borzolta az idegeinket, alig negyedóra telt el, amikor 1-0-ra vezetett ab Vasas, kiállították a tizenhatoson belül szabálytalankodó Komlósit, és még tizenegyest is lőhettek az angyalföldiek. Boksznyelven szólva megrendült a bajnokcsapat. Ezt a sokkot nehezen dolgoztuk volna fel, ha Pantics nem védi ki Lázok büntetőjét. Ez a kapusbravúr azonban segített helyrerázódni, és szerencsére a fiúknak is jót tett, mert innentől kezdve már kiegyenlített játékot láthattunk.

Egy nagyszerű Leandro-indítást követően Coulibaly törhetett egyedül kapura, és higgadt megoldást választva Végh mellett a kapuba helyezett. Tíz emberrel is próbálkozott a Loki, igaz, a Vasasnak is akadtak helyzetei a szünetig. A debreceniek kapufát fejeltek, de Pantics kapuja előtt is akadt meleg helyzet, végül 1-1-gyel vonultak pihenőre a fiúk.

A második félidő forgatókönyvét meglehetősen izgalmasra írták az égiek. Kezdődött mindjárt egy nagy Loki-helyzettel, de Coulibaly lábában maradt a gól, még negyven percig. Nem sokkal később Kiss Zoltán már betalált, mégpedig úgy, hogy egy jobb oldali szöglet után rosszul szabadítottak fel a Vasas-védők, a Loki csapatkaitánya a 16-os vonalánál megszelídítette a labdát, majd a jobb alsó bombázott (1-2).

A Vasas átvette a játék irányítását, de semmi ötlet nem szorult az akcióiba, így nem igazán forgott veszélyben Pantics kapuja. A DVSC azonban adott egy gólt „ajándékba”: Dobrics végiggyalogolt a debreceni védelmen, lövése után a labda Leandróról úgy pattant, hogy Panticsnak esélye sem volt, és a hálóban kötött ki (2-2).

Már a nyolcvanadik percen túl érkezett Dombi Tibor, aki ismét nyerőembernek bizonyult. Kiharcolta Mrdjanin kiállítását, a szabadrúgásból pedig Leandro lőtt mesteri gólt (2-3). Ezzel még nem volt vége, mert a végén még Czvitkovics , Bernáth és Coulibaly „kispályás” akciójából mattolta a Loki a Vasas védelmét, beállítva a végeredményt (2-4).

Soproni Liga 11. forduló
Vasas – DVSC-TEVA 2-4 (1-1)
Illovszky-stadion, 1000 néző. Vezette: Németh (Erős, Farkas)
Vasas: Végh – Balog Zs., Kovács G., Mrdjanin, B. Tóth (Marton 82.) – Remili (Kincses 70.), Bakos, Dobrics, Piller – Lázok, Divics (Imrik 66.)
DVSC: Pantics – Szélesi, Komlósi, Fodor, Leandro – Szakály (Ramos 68.), Kiss, Czvitkovics, Laczkó (Dombi 78.) - Coulibaly, Dudu (Bernáth 17.)
Gól: Dobrics (10.), Coulibaly (26.), Kiss Z. (53.), Dobrics (69.), Leandro (86.), Coulibaly (91.)
Sárga lap: Kiss (23.), B. Tóth (25.), Leandro (61.), Kovács (80.)
Kiállítva: Komlósi (14.), Mrdjanin (84.)