Ibrahimovic megmentette a Barcát

| 2010. 02. 24. | 08:59:34
A címvédő FC Barcelona döntetlent ért el kedden Stuttgartban a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A Girondins Bordeaux az Olimpiakosz otthonában győzött.

A Stuttgart számos helyzetet elpuskázott, míg végül, teljesen megérdemelten a német-brazil támadó, Cacau  egy remek fejessel vezetést szerzett – a labdát beívelő Gebhartot senki nem támadta, Puyol pedig rosszul helyezkedett. A folytatásban is sokkal jobban, és ami fontosabb, veszélyesebben futballoztak a németek, szerencséje volt a Barcának, hogy a szünetig nem kerültek nagyobb hátrányba. A bíró egy nyilvánvaló 11-est nem adott meg a hazai csapatnak.

A Stuttgart gólja:

A fordulást követően azonnal átvette az irányítást a címvédő, és Ibrahimovic gyors góljával egyenlített. A svéd támadó első lövését bravúrral fogta Lehmann, a kipattanót azonban a kapuba küldte a bosnyák-svéd Ibrahimovic. Az egyenlítő gólt követően ellaposodott a mérkőzés, helyzetek nem voltak egyik kapunál sem, maradt az igazságos döntetlen. A Stuttgartot a bátor első félideji játéka miatt dicséret illeti, de Ibrahimovic gólja megroppantotta a németeket, és megmutatkozott a két csapat közti tudáskülönbség.

A Barcelona gólja:

A másik keddi meccsen az Olympiakosz vendégeként szerzett egygólos előnyt a Bordeaux a március 17-ei visszavágóra. Ciani az első félidő hajrájában fejelte a mérkőzés egyetlen találatát.

Bajnokok ligája, nyolcaddöntő, első meccsek

VfB Stuttgart (német)-FC Barcelona (spanyol) 1-1 (1-0)
Gól: Cacau (25.), illetve Ibrahimovic (52.)
Stuttgart: Lehmann - Celozzi, Delpierre, Tasci, Molinaro - Träsch (Kuzmanovic 57.), Khedira - Gebhart (Rudy 84.), Hleb - Pogrebnyak (Marica 64.), Cacau
Barcelona: Valdes - Puyol, Marquez (Milito 57.), Piqué, Maxwell - Touré (Henry 53.) - Xavi, Busquets - Messi, Iniesta - Ibrahimovic

Olimpiakosz (görög)-Girondins Bordeaux (francia) 0-1 (0-1)
Gól: Ciani (47.)
Olympiakosz: Nikopolidisz - Toroszidisz, A. Papadopoulosz, Mellberg, Raul Bravo - Maresca, Ledesma (Zairi 64.), Stoltidisz - LuaLua, Datolo - Mitroglou (Derbyshire 78.)
Bordeaux: Carrasso - Chalmé, Planus, Ciani, Tremoulinas - Fernando, Sané - Gourcuff - Plasil (Gouffran 83.), Wendel (Jussie 83.) - Chamakh

A visszavágókat március 17-én rendezik.

ww.fn.hu

Marozsán kikapott, de 185 ezer dollárral gazdagodott
A szoboszlói teniszező a negyeddöntőben búcsúzott.
Hajdú-Biharban még mindig sok influenzás van
Hazánkban akut légúti fertőzés tüneteivel 207 900 ember keresett fel orvost.
Letették a logisztikai csarnok alapkövét Ebesen
A cégcsoport érdekeltségein keresztül már Debrecenben is jelen van. Zöld és lakosságbarát.
Tíz újabb Mercedes váltja a korábbi Volvókat Debrecenben
A számok alapján sokkal több 6-14 éves készül használni a közösségi közlekedést, mint az ingyenesség előtt.
Ingyenes jogosítvány – egy debreceni autósiskola szemével
Az új intézkedés a közlekedési kultúrán javíthat, de nem jelent jelentős kiadáscsökkenést.
Keresztje lett Biharkeresztesnek a sok iparűzési adó
Kopogtatnak újabb beruházók a kisvárosban, az ipari területre alkalmas hely azonban elfogyott.
Szőnyeget vennének a Hotel Lyciumba
Az Aquaticum Debrecen Kft. pályázata.
Pert nyert a Forbes a Hell cég ellen, azaz le lehet írni a milliárdos tulajdonosok nevét
2019-ben a személyiségi jogok megsértése miatt nyújtottak be keresetet a bíróságra.
Berettyóújfalu három iskolája is bemutatkozott a Kölcseyben
A főispán és a polgármester a szakképzés jelentőségét hangsúlyozta.
 Modern SPAR szupermarket nyílt Hajdúböszörményben
A több mint 100 millió forintos beruházással elkészült új SPAR szupermarket március 21-én nyitotta meg kapuit a vásárlók előtt Hajdúböszörményben. A Baltazár Dezső utca 8-16. szám alatti fejlesztés révén 20 fő foglalkoztatására teremtett lehetőséget a vállalat.