A Kozma-csapatnál az előny, de még semmi nincs veszve!

| 2010. 05. 18. | 14:35:02
Győr – A debreceni Kozma Mihály által edzett Győr győzött a futsal bajnoki döntő első mérkőzésén a berettóújfalui Mezei-Vill ellen. A bihariak csütörtökön hazai pályán javíthanak.

Változatos, nyílt, jó iramú volt a találkozó, döntőhöz méltó küzdelmet láthattak a nézők. A nagyobb helyzetek a Mezei-Vill előtt adódtak, ám ezek sokáig kihasználatlanul maradtak. A félidő hajrájában már a gólok is jöttek. A tizenhetedik percben Ali megpattanó lövése után talált utat a labda Tihanyi kapujába, majd egy percre rá egy tízméterest Nagy István értékesített.

A szünet után a hazaiak voltak aktívabbak, kezdeményezőbbek, s négy perc elteltével Gyurcsányi egy kontrát követően szép emeléssel megszerezte a vezetést a Győrnek. Két percre rá Dróth is betalál. A találkozó vége felé közeledve vészkapussal próbálkozott a Mezei-Vill, Trencsényi állt be Tihanyi helyett. Három perc volt a lefújásig, amikor Al-Ioani lövésébe ért bele Victor, s a kapuba jutott a labda, majd nem sokkal később Léo Mendes szépített egy szabadrúgást követően közelről.

Az első félidőben akár el is dönthette volna a találkozót a Mezei-Vill, hiszen nagy lehetőségeket puskáztak el, de Balázs Zoltán ismét remekül teljesített. A másodikban előnyük birtokában taktikus játékkal begyűjtötte első győzelmét a párharcban az ETO.

Dunatakarék ETO FC Győr - MVFC Berettyóújfalu 4-2 (1-1)

Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Forgács Ákos, Berta László, Dobó Gábor, Varga László
Győr: Balázs – Dróth, Harnisch, Al-Ioani, Neris cserék: Gyurcsányi, Lódi, Madarász, Tóth Sz., Peczár, Tamási, Matkovics. Edző: Kozma Mihály
MVFC: Tihanyi – Nagy Tamás, Trencsényi, Lovas, Nagy István cserék: Safar, Michelzinho, Victor, Léo Mendes, Fekete, Nyéki, Szitkó. Edző: Szitkó Róbert
Gólszerzők: Al-Ioani 17. perc 1-0, Nagy István 18. perc 1-1, Gyurcsányi 24. perc 2-1, Dróth 26. perc 3-1, Victor (öngól) 37. perc 4-1, Léo Mendes 37. perc 4-2
sárga lap: Madarász, Tóth Sz. ill. Léo Mendes.
A három győzelemig tartó párharc állása 1–0 a Győr javára.

Kozma Mihály, a Győr edzője: – Fantasztikus mérkőzést láthatott a közönség, mert mindkét csapat nyíltan felvállalta a támadójátékot. Sokat kockáztatott mindkét fél, ebből ma mi jöttünk ki jobban. Az első félidő a vendégeké volt, a másodikban azonban úgy érzem a mi akaratunk érvényesült. Ugyanez várható csütörtökön is, hiszen Magyarország két legjobb csapata játszik, nyilván egyikük sem adja majd olcsón a bőrét. Óriási taktikai csata lesz ismét, és biztos vagyok benne, hogy mindkét fél győzelemre játszik majd.
Szitkó Róbert, az MVFC edzője: – Ebben a mérkőzésben több volt, az első félidő alapján akár nyerhetünk is volna. A szünet után viszont elkövettünk olyan hibákat, ami miatt elveszítettük a találkozót. Csütörtökön sem adjuk fel, láthattuk, hogy tudunk ilyen jól is játszani, így van esélyünk a második meccsen. A srácoknak azt mondom, fel a fejjel, mert játékban fölé tudtunk nőni a Győrnek az első játékrészben.