A Factum majdnem elkapta a Paksot

| 2012. 01. 11. | 22:07:16
Paks – Nem várt, szoros eredményt produlkált a Factum Sport a Paks vendégeként a kosárlabda bajnokság szerdai fordulójában. Erre lehet építkezni!

A Paks nyolc ponttal meglépett a mérkőzés elején, ám a Debrecen nem omlott össze, sőt egy 18-3-as lerohanással meglepte az atomvárosiakat. A második negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok egészen a negyed végéig, a Duna-partiak a 17. percben tudták visszavenni a vezetést. A harmadik felvonás hullámzó debreceni játékot hozott, a legkisebb különbség hat pont is volt, de a negyed végére ez tizenháromra nőt a Paks javára. A záró negyedben Ingram és az új szerzemény Schachtner révén a Factum reményteljesen zárkózott, ám a fordítás már nem sikerült, a hazaiak négy ponttal nyerték a találkozót.

Atomerőmű SE - Factum Sport Debrecen 86-82 (19-25, 26-13, 25-19, 16-25)
ASE Sportcsarnok
Vezette: Farkas G., Márton L., Tóth K. (Csabai)
ASE: L. WILLIAMS 15/6, N. WILLIAMS 19/12, VOJVODA 20/9, KÁMÁN 7/3, Tóth Á. 10 Csere: MORGEN 13, Körtélyesi -, Kovács Ák. 2
Factum Sport: INGRAM 36/9, Papp T. -, SCHACHTNER 21, Perrin 4, Szabó M. 14/3 Csere: Kaluha 2, Boros -, Takács 5, Stretea -, Kovács I. -
Kipontózódott: Tóth Á. (37. perc), illetve Szabó M. (37. perc)

Mestermérleg:
Völgyi Péter, az ASE edzője: Gratulálok a Debrecennek, jól küzdöttek, jól játszottak, a második félidőben többször is lehetőségünk volt tizenöt pont fölé kerülni, de ez nem sikerült, ezért lett szoros a vége. Körte és Nick Williams lesérült, így kevés variációs lehetőségem maradt.
Raúl Jiménez, a Factum Sport edzője: Viszonylag jó első tíz percet produkáltunk, és még a második negyedet is jól kezdtük. A kulcs a rossz 3. felvonás volt, amúgy partiban voltunk a végéig. Most volt tartásunk, nem úgy mint az Albacomp ellen. Azon az úton vagyunk, hogy jobb csapattá váljunk

Húsvéti időjárás: az égiek kegyesek hozzánk
25-27 fok! Köszönjük, elég lesz!