Verejtékes győzelemmel rajtoltak a kézis lányok

| 2010. 09. 03. | 21:44:26
Debrecen – A várakozásnak megfelelően győzelemmel kezdte a bajnoki idényt a DVSC-Korvex női kézilabdacsapata, a Köstner-gárda a Veszprémet gyűrte le pénteken a Hódosban.

A találkozó némi késéssel kezdődött a bírók „csúszása” miatt, de aztán a húrok közé csaptak a hölgyek, elkezdődött a masszív küzdelem. Az volt, a szó szoros értelmében: a Loki nem tudott ellépni a Mehlmann Ibolyához hasonlóan rutinos játékosokkal megerősített Veszprémtől, az első félidőben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok.

A szünetben 18-16-ra vezetett a DVSC, ami azért minimum biztató volt a második félidőre és a végkimenetelre nézve. A bizakodás nem is volt hiábavaló, a Köstner-tanítványok lassan felőrölték ellenfelüket, igaz, ez csak az utolsó tíz percre sikerült. A vége 31-26 lett a Debrecennek: az eredmény megfelelő, a játék meg lesz jobb is.

Női kézilabda NB I., 1. forduló:
DVSC-Korvex-Veszprém 31-26 (18-16). Debrecen, 1100 néző. V: Kisfalvi, Péli. DVSC: Triffa - CSÁKI 8. Borbás 3, Bulath 7 (2), Szabó V. 1, Bogdanovics 4 (1), KAZAI 5. csere: KISS É (kapus), Bognár B. 2, Hornyák D., Sopronyi, Slakta, Juhász G. 1. Edző: Köstner Vilmos.
VESZPRÉM: Hofmann - Sterbik 3, MEHLMANN 7, Farkas V. 2, ÁBRAHÁM 3, Veszeli 3, KOROKNAI 6 (2). Csere: KIRÁLY (kapus), Jenőfi, Gerstmár R. 2, Földes, Emberovics. Edző: Gyurka János.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2-3. 20. p.: 11-11. 28. p.: 15-15. 40. p.: 22-22. 58. p.: 29-26.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/2