Majdnem letaszították a trónról a franciákat

| 2010. 01. 19. | 22:42:59
Bécsújhely - Sokáig emlékezetes meccsen, fantasztikus csatában 29-29-es döntetlent ért el a magyar férfi kézilabda-válogatott az olimpiai és világbajnoki címvédő franciák ellen az Európa-bajnokság első napján.

Elképesztő küzdelemben szerzettt egy pontot a magyar válogatott a férfi kézilabda Európa-bajnokság nyitónapján. A mieink elképesztően jó teljesítményt nyújtva végig tarották a lépést a sokkal esélyesebb franciákkal (a félidőben 16-16 volt az állás), sőt a vége előtt hét perccel már 4 góllal is vezettek. A vége végül hihetetlen izgalmak közepette 29-29-es döntetlen lett, de a magyarok így is minden dicséretet megérdemelnek. Folytatás szerdán a spanyolok ellen (20.15 óra, Sport 1, élő).

Férfi EB, D-csoport, 1. forduló:

FRANCIAORSZÁG-MAGYARORSZÁG 29-29 (16-16).
Bécsújhely, játékvezetők: Nikolics, Sztojkovics (szerbek).

FRANCIAORSZÁG: Omeyer, Karaboué (kapusok), Abalo 6, Bosquet, Dinart, J. Fernandez 5, B. Gille 3, G. Gille, Guigou, Joli 1 (1), Junillon, Karabatic 6, Narcisse 5, Ostertag, Sorhaindo 2. Szövetségi kapitány: Claude Onesta.

MAGYARORSZÁG: Fazekas, Puljezevics (kapusok), Császár, Eklemovics, Gál 5, Gulyás 1, Ilyés 7, Iváncsik G. 3, Iváncsik T., Katzirz 2, Krivokapics 6, Laluska 2, Nagy K., Schuch, Törő 3. Szövetségi kapitány: Csoknyai István.

Kiállítások: 6, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 0.

A csoport másik meccsén: Spanyolország-Csehország 37-25.