Idegenbeli siker repítheti tovább a Lokit

| 2010. 03. 28. | 14:54:13
Debrecen – A női kézilabda NB I. rájátszása április 11-én folytatódik. Ha a Loki bajnoki döntőt akar vívni, akkor vagy az első, vagy a harmadik meccsen nyernie kell Vácon.

A helyzet ennél sokkal egyszerűbb lenne, ha 22 meccs alapján a DVSC bizonyul jobbnak egyetlen ponttal. Így azonban a két győzelemig tartó bajnoki elődöntőt a Vác kezdi pályaelőnnyel, tehát házigazdája lesz az első, és ha szükség lesz rá, akkor a mindent eldöntő harmadik összecsapásnak is. Már megvannak a játéknapok: az első találkozót április 11-én, a másodikat 18-án játsszák, s kell harmadik meccs, akkor azt 25-én rendezik.

Idén először játszanak kieséses rendszerben a legjobbak a női kézilabda NB I-ben. A férfiak már évek óta ebben a lebonyolítási rendszerben döntik el a dobogós helyezések sorsát, az ötlet tehát tőlük származik. Az elődöntők két győztese két győzelemig tartó döntőben küzd a bajnoki aranyért, míg a vesztesek szintén két nyert meccsig játszanak a bronzért. A játéknapok: május 2., 9., illetve 15., amennyiben szükség lesz harmadik meccsekre. A pályaválasztás az alapszakaszban elfoglalt helyezések alapján történik. Érdekesség még, hogy a rájátszásban döntetlen után egyből hétméteresek következnek.

A közép-, illetve az alsóházban (5-8., illetve 9-12.) a korábban megszokott rendszerben zajlanak a küzdelmek, tehát 4,3,2 és 1 pontokat kapnak a csapatok az alapszakaszban elért helyezésük alapján, és egy kört vívnak.