Görbiczék csoportelsők is lehetnek!

| 2010. 01. 17. | 15:11:58
Győr – Miután az orosz Zvenyigorod vereséget szenvedett a spanyol Itxako együttesétől, a Győr, vasárnapi, Valcea elleni találkozójának eredményétől függetlenül bejutott a legjobb nyolc közé a nőikézilabda Bajnokok Ligájában.

A vasárnapi összecsapás így majd csak arról dönt, hogy Konkoly Csaba együttese az első, vagy a második helyen kerül-e a negyeddöntőbe. A csoportelsőséghez a Győrnek legalább öt góllal kell nyernie a román bajnok ellen. A Zvenyigorod a harmadik helyen zárt, s a KEK nyolcaddöntőjében folytatja.

A Győr ellenfele Szűcs Gabriellával a soraiban tíz mérkőzést játszott az idei szezonban hazája bajnokságában, és valamennyi találkozóját megnyerte, így utcahosszal vezeti a román pontvadászatot. Legutóbb szerdán lépett pályára az Oltchim, és 36-24-re győzte le a tabellán második Zilah csapatát (a Vacea és a válogatott korábbi diktátorának, Gheorghe Tadicinak jelenlegi együttesét) - így a rangadón sem hagyott sok esélyt legfőbb vetélytársának. A magyar NB I-ben a Győr is százszázalékos, így nem akármilyen csemegét ígér a világ legjobbjai közé tartozó két sztárcsapat mérkőzése.