Tönkreverte a Jégtörőket a DHK

| 2010. 03. 07. | 21:57:55
Debrecen – Szoros meccset jósoltunk, de nagy örömünkre szolgál, hogy nem lett igazunk. A DHK akkora verést mért a Jégtörőkre, hogy azt még sokáig megemlegetik Dunaújvárosban.

A két csapat a nyolcadik percig még fej-fej mellett haladt, onnantól kezdve a debreceniek begyújtották a rakétákat, és állva hagyták a vendégcsapatot. Az első harmad 10. és a második harmad 16. perce között zsinórban tíz gólt (!) ütöttek Györgyék, padlóra küldve az ellenfelet, mely még úgy sem tudta számára tisztességessé tenni a végeredményt, hogy a harmadik harmadot megnyerte.

A DHK így szépen búcsúzott a lelkes közönségétől, ebben a szezonban ugyanis már nem játszik több tétmeccset hazai pályán. A jégkorong OB I. rájátszását egy négyes torna keretén belül rendezik meg Dunaújvárosban. A debreceniek alapszakasz-győztesként várják a rájátszást, azaz a dunaújvárosi négyes tornát (március 20-21.), ahol az elődöntőben az alapszakaszban utolsó helyen végzett Szegeddel csapnak össze. A másik ágon Jégtörők–MAC találkozót rendeznek a döntőbe jutásért.

Jégkorong OB I/B, alapszakasz:
Debreceni HK–Dunaújjvárosi Jégtörők 13–4 (3–1, 8–0, 2–3)
DHK: Máthé Csaba – Kelemen Tibor, Szerdahelyi Gábor, György József, Bálint Artúr, Fábián Donát, Igor Razov, Pál Csaba, Zeke Dávid, Szőcs Botond, Hegedüs Dávid Koppány, Horváth Dávid, György István, Nagy Zoltán, Kovács Péter, Fábián Dániel, Salánki Attila, Magyar Zoltán (kapus).
Gólszerzők: Fábián Dániel, György J. 2, Bálint 2, Salánki, Tóth, György I., Horváth 2, Szőcs, Nagy Z., Pál Cs., illetve Mekler 2, Kis 2.
Kiállítások: 16, illetve 34 perc.

Letették a logisztikai csarnok alapkövét Ebesen
A cégcsoport érdekeltségein keresztül már Debrecenben is jelen van. Zöld és lakosságbarát.
Kiterjesztik a debreceni panelprogramot
Értékes városi ingatlanok eladásáról is döntöttek a képviselők.
Tíz újabb Mercedes váltja a korábbi Volvókat Debrecenben
A számok alapján sokkal több 6-14 éves készül használni a közösségi közlekedést, mint az ingyenesség előtt.
Ingyenes jogosítvány – egy debreceni autósiskola szemével
Az új intézkedés a közlekedési kultúrán javíthat, de nem jelent jelentős kiadáscsökkenést.
Keresztje lett Biharkeresztesnek a sok iparűzési adó
Kopogtatnak újabb beruházók a kisvárosban, az ipari területre alkalmas hely azonban elfogyott.
Szőnyeget vennének a Hotel Lyciumba
Az Aquaticum Debrecen Kft. pályázata.
Berettyóújfalu három iskolája is bemutatkozott a Kölcseyben
A főispán és a polgármester a szakképzés jelentőségét hangsúlyozta.
 Modern SPAR szupermarket nyílt Hajdúböszörményben
A több mint 100 millió forintos beruházással elkészült új SPAR szupermarket március 21-én nyitotta meg kapuit a vásárlók előtt Hajdúböszörményben. A Baltazár Dezső utca 8-16. szám alatti fejlesztés révén 20 fő foglalkoztatására teremtett lehetőséget a vállalat.