Kanada kiütötte Oroszországot!

| 2010. 02. 25. | 08:03:16
Az olimpia döntőjének várt mérkőzésre már a negyeddöntőben sor került. Kanada megsemmisítő vereséget mért az oroszokra, és kiesett a címvédő is! A finnek a cseheket, az amerikaiak a svájciakat verték.

Magyar idő szerint szerdán este elkezdődött, és csütörtök reggeligh tartott az olimpiai jégkorongtorna negyeddöntős programja. Elsőként az amerikaiak meccseltek, és verték Svájcot, de nem nagy fölénnyel. A helvétek remekül helytálltak, sokáig csak 1–0-ra mentek az amerikaiak, akik csak az utolsó másodpercekben tudták bebiztosítani a továbbjutásukat, amikor Svájc kapus nélkül rohamozott az egyenlítésért.

A nap másik negyeddöntőjén a két szuperhatalom csapott össze, mert a hazaiak buktak a csoportmérkőzések során. Papíron az oroszok valamivel esélyesebbek voltak, de Ovecskinék a meccsen egy szétesett csapat benyomását keltették. A 25. percben már 6–1-re vezetett a kanadai együttes, és ekkor felrémlett egy sportágtörtérneti vereség rémképe az oroszok előtt. Végül sikerült valamit kozmetikázni az eredményen, a vereség így is csúnya (7–3).

Az eredményt tekintve pontosan úgy alakult minden a finn–cseh mérkőzésen, mint az amerikai–svájcin. Az első két harmadban nem esett gól, az utolsóban kettő is, a második üres kapuba ment. A küzdelem viszont kevésbé volt heves, mint az első negyeddöntőben, a két rutinos csapat mindenekelőtt a biztonságos védekezésre koncentrált. Helyzetek persze így is akadtak, a mindent eldöntő utolsó felvonásban főként a Jagr vezérelte csehek előtt, de kimaradtak. A finnek ezzel szemben kihasználták emberelőnyüket, Niskala távoli lövésébe Hagman beleért, a korong becsorgott Vokoun lábai között. A kapus lehozása megint csak arra volt jó, hogy Filppula még egyszer betaláljon, zavartalanul, 2-0.

A negyedik negyeddöntő bombamegelepetést hozott: a szlovák válogatott kiváló játékkal 4–3-ra verte a címvédő svédeket. Északi szomszédaink 2–0-ra vezettek, a svédek ezután még gyorsan egyenlítettek, de a második harmad végén ismét hátrányba kerültek. A befejező játékrészben óriási iramot diktáltak a skandinávok, de egy kontra végén 4–2 lett a szlovákoknak. A svédek szépítettek, de ez az egyenlítő gólt már nem tudták bevinni.

Szlovákia története során először jutott a legjobb négy közé olimpián, és az elődöntőben a házigazdákkal találkozik. A másik ágon Egyesült Államok–Finnország összecsapás lesz.