Bukott Kanada a Szuper Vasárnapon

| 2010. 02. 22. | 09:10:35
Vancouver – A jégkorong történetében először fordult elő, hogy a hat legnagyobb hokinemzet egy napon volt érdekelt. Kanada bukott, és pótvizsgára kényszerül.

A Szuper Vasárnapként beharangozott játéknap első meccsén a csoportküzdelmek utolsó fordulóit rendezték. Oroszország kezdett Csehországgal, és egy fergeteges találkozón Jagr-ék elvéreztek (4–2), így az 1998-as olimpiai bajnokai csak a második helyen végeztek a csoportban. A magyar idő szerint éjszaka lejátszott Kanada–USA összecsapás is tűzbe hozta a közönséget. A fiatal amerikai csapat remek helyzetkihasználással operált, és a végén 5–3-ra bizonyult jobbnak, a 18 ezer kanadai néző legnagyobb bánatára.

A kanadaiak ráadásul nem egyenes ágon jutnak be a legjobb nyolcba, hanem meccselniük kell, mégpedig a németekkel, és ami ennél sokkal rosszabb: a negyeddöntőben az oroszok várnak rájuk!

A nap zárásaként, magyar idő szerint reggel hattól a legutóbbi olimpia fináléjának visszavágóját láttuk. Az eddig imponáló magabiztossággal menetelő finneknek beteört a bicskájuk a svédekbe, akik némi meglepetésre 3–0-ra diadalmaskodtak. A címvédő győzelme egyetlen percig sem forgott veszélyben, mert a finnek mélyen tudásuk alatt hokiztak, és két harmad után méla  beletőrődéssel vették tudomásul, hogy ezúttal nem terem nekik babér.

B csoport:
Oroszország-Csehország 4-2 (1-1, 1-0, 2-1)
Gól: Malkin (16., 42.), Kozlov (35.), Dacjuk (60.), illetve Plekanec (20.), Michalek (55.)

A csoport:
Egyesült Államok-Kanada 5-3 (2-1, 1-1, 2-1)
Gól: Rafalski (1., 10.), Drury (37.), Langenbrunner (48.), Kesler (60.), illetve Staal (9.), Heatley (24.), Crosby (57.)

C Csoport:
Svédország–Finnország 3–0 (1–0, 1–0, 0–0)
Gól: L. Eriksson (7.), Bäckström (26.), L. Eriksson (39.)

Egyenes ágon jutott a legjobb nyolc közé a svéd, a finn, az amerikai és az orosz válogatott. Hozzájuk csatlakoznak a nyolcaddöntők (Kanada–Németország, Csehország–Lettország, Szlovákia–Norvégia és Svájc–Fehéroroszország) győztesei.

A negyeddöntő párosításai:

Egyesült Államok–Svájc/Fehéroroszország
Finnország–Csehország/Lettország
Oroszország–Kanada/Németország
Svédország–Szlovákia/Norvégia

A negyeddöntőbe jutásért kedden rendezik a mérkőzéseket, a negyeddöntőket szerdán tartják.