A Debrecen feltartózhatatlan!

| 2011. 02. 07. | 11:55:58
Debrecen – Utcahosszal vezeti az OB I/B tabelláját a Debreceni Hokiklub, mely a legutóbbi fordulóban idegenben verte a bajnoki címvédő Szegedet.

A 13. percben az emberelőnyben lévő debreceniek játékos-edzője, György József váltotta gólra Szőcs Botond passzát (0-1). Nem egészen hat perccel később névrokona, György István villant, így már 2-0-ra vezettek a vendégek. A második harmad elején, a játékrész első felében szinte végig emberelőnyben játszó tiszapartiak szépíteni tudtak, Miodrag Guzina használta ki Mokrai Ádám fegyelmit is érő kiállítását (1-2). Egyenlítésre csak reménye volt Kalocsa László vezetőedző, ám ez is szertefoszlott, amikor a 38. percben Szőcs visszakapta a gólpasszt György Józseftől (1-3). A záró játékrészben csak úgy sorjáztak a kiállítások és a fegyelmik, azonban egyik csapat sem tudott élni az emberelőnyös helyzetekkel. A végén Barabás Sándor Lászlónak sikerült mattolnia a szegedi védelmet (1-4), majd Bogdan Jankovic szépített még az eredményen (2-4) kilenc másodperccel a vége előtt.

A Debrecen e győzelmével már gyakorlatilag a középszakasz első helyezettje.

Tisza Volán-Spartak – Debreceni HK 2-4 (0-2, 1-1, 1-1)
Szeged, műjégpálya, 100 néző. Vezette: Incze, Berger, Deák.
Tisza Volán-Spartak: Vidakovic – Fehérvári, Bosnjak, Jankovic, Leckovic, Cukovic – Guzina, Neskovic, Mohai, Varga D., Egyed – Nikolic, Bosnyák, Ambrus, Veres, Maslac – Plavsic. Vezetőedző: Kalocsa László.
Debreceni HK: Máthé – Molnár Zs., Szőcs, György J., György I., Barabás – Hegedüs, Nagy Z., Bálint, Razov, Fábián – Kelemen, Mokrai, Pál, Túróczy, Elekes Darabont. Játékos-edző: György József.
Gólszerzők: Guzina (25′), Jankovic (60′), ill. György J. (13′), György I. (19′), Szőcs (38′), Barabás (58′).
Kiállítások: 24 perc + fegyelmi büntetés (Cukovic), ill. 70 perc + fegyelmi büntetés (Mokrai, György I., Pál) + végleges fegyelmi büntetés (György I.).