Szávay: egyéniben véget ért a melbourne-i kaland

| 2010. 01. 21. | 09:58:02
Melbourne - Szávay Ágnes három szettben vereséget szenvedett a kínai Li Nától az ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyesének második fordulójában, így nem jutott be a legjobb 32 közé.

A magyar játékos honlapjának beszámolója szerint jól kezdődött a csütörtöki mérkőzés, Szávay rögtön elvette a világranglistán 17., a tornán a 16. helyen kiemelt riválisa adogatását, hozta a sajátját, és ezt meg is ismételte. Li 4:0 után nyerte az első játékot. A rangsorban 37. magyar teniszező 5:2-nél a szettért adogathatott, a sikerre viszont még várni kellett egy kicsit. A játszmagyőzelmet 5:3 után egy újabb adogatáselnyerés hozta meg. Szávay a nyitószettben 96 százalékkal ütötte be az első szervákat.

A második szakaszban Szávay ott folytatta, ahol abbahagyta, továbbra is keményen, agresszíven játszott, elvette Li adogatását, és 2:0-ra vezetett. Ekkor azonban brékcsata következett, 3:2-ig Szávay vezetett, onnan mindkét fél hozta a saját szerváját 5:5-ig, pedig közben a magyar játékosnak mérkőzéslabdája is volt. Ekkor a kínai elvette ellenfele adogatását, és a szettért szervált. Szávay három játszmalabdát hárított, de végül Li nyerte a második szakaszt 7:5-re.

A harmadikban brékkel indította a kínai, utána pedig hozta a saját adogatását. Szávay küzdött, de a Li egyre jobban magára talált, és 6:2-vel zárta ezt a szettet, illetve a mérkőzést.

Szávay Ágnes párosban javított, miután az első fordulóban olasz Roberta Vincivel 7:5, 6:4-re győztek az Olga Govorcova, Tatyjana Pucsek fehérorosz kettős ellen, így bejutottak a 32 közé.