Nyíregyházán nyertek a debreceniek

| 2010. 01. 18. | 17:11:41
Debrecen – Egy nyíregyházi fedett pályás versennyel kezdték az idényt a debreceni sportiskolás atléták. Nem akármilyen bevetés volt: 80 (!) tehetséges hajdúsági fiatal rándult át a szomszédvárba.

A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola nagy létszámmal, mintegy 80 atlétával vett részt az idénynyitónak is nevezhető rangos nyíregyházi fedett pályás versenyen. A legfiatalabb versenyzőknek kiváló lehetőség volt megmutatni, mire is képesek, a tapasztaltabbak pedig képet kaphattak a felkészülésük pillanatnyi állásáról.

A viadalon részt vett a Sportiskolánál az Év Sportolójának megválasztott Kerekes Gréta (edzője: Donka László) is, aki az elmúlt évben több világversenyen is bizonyított, és Nyíregyházán is hozta a formáját: 50 méteren és 50 méteres gátfutásban is a legjobb eredményt érte el.
Edzőtársa, a mindössze 13 éves Boda Ákos (akit szintén tehetségesnek tartanak) 50 méteres gátfutásban és távolugrásban első helyen végzett. Érdemes kiemelni Kovács Pétert is, aki kezdőként igen rövid edzésmunka után már dobogós lett 300 méteren, rajta kívül kitűnően versenyzett Kálmán Csenge és Horváth Ferenc is.

Suba László edző tanítványai közül Lesku Norbert remek gátfutással bizonyította, hogy az országos versenyeken ismét dobogós helyen fog végezni. Szarvas Dóra, korosztályának legjobb DSI-s 100 méteres és 300-as gátfutója szintén az első helyen végzett, Kozák Luca és Balogh Timea 2. lett 50-en, Muszbek Laura pedig a gátfutás mellett most hármasugrásban is jól mutatkozott be.

Szabó Robert – aki nemrégiben még a DSC-SI versenyzője volt, manapság az ország talán legjobb felnőtt magasugrójának, Harsányi Olivérnek a trénere - mint edző volt jelen a nyíregyházi versenyen, és tanítványai bizony igen jól szerepeltek: Magyar Zoltán és Juhász Tamás távolugrásban nyert, Zajácz Petra távolugrásban és magasugrásban dobogós lett, Cservenyák József pedig ugyanezekben a számokban egyéni csúcsot javított.

Csapó Lajos edző szintén dobogós helyen végzett tanítványokkal tért haza a viadalról, Koppányi Attila 1000 méteren győzött, váltófutásban pedig a Husz Ákos, Hermann Sándor, Orosz Mihály és Poósz Patrick alkotta kvartett végzett az első helyen.