Hazai sikereknek tapsolhattunk a búvárúszó Világkupán

| 2010. 03. 11. | 20:27:17
Hajdúszoboszló – Minden idők legrangosabb uszonyos- és búvárúszó világkupa fordulóját rendezte a magyar szövetség a Debreceni Búvárklubbal közösen a hajdúszoboszlói Árpád uszodában. + Videó!

Már az első nap délelőttje szép hazai sikereket hozott. A 4x50 m-es uszonyos gyorsváltóban a Debreceni Búvárklub felnőtt női csapata Senánszky Petra, Senánszky Flóra - Dobránszky Lilla, Nagy Dorottya összeállításban győzedelmeskedett és ezzel a Debreceni Búvárklub második érmét szerezte meg. Az első érem 400 m-es búvárúszásban Nagy Dorottya nevéhez fűződik, aki a dobogó második fokára állhatott föl Délután is igen sikeresen szerepeltek a magyar csapat tagjai, és a Debreceni Búvárklub kiválóságai is kitettek magukért, az 50 m-es uszonyos gyorsúszás junior versenyszámában Senánszky Petra a második helyen végzett, míg Nagy Dorottya a 100 m-es búvárúszás után vehette át a világkupa bronzérmét.

A második nap nyitányként a 100 m-es junior női uszonyos gyorsúszásban a magyar hölgyek 2 éremmel örvendeztették meg a népes szurkolótábort, Stier Lilla a Kaposvári Adorján SE versenyzője végzett az élen, míg a harmadik hely a debreceni Senánszky Petráé lett. 800 méteres búvárúszásban is két magyar végzett dobogós helyen. Lábodi Laura – több mint 7 másodperccel megelőzve a német Saupet - fölényes győzelmet aratott, míg a Debreceni Búvárklub versenyzője – Nagy Dorottya - 7:27,58-as idővel a harmadik helyet szerezte meg.

A második kettős magyar győzelemnek a 200 m-es junior női uszonyos gyorsúszás számában örülhettünk, mégpedig debreceni érdekltséggel. Első helyezett a kaposvári Stier Lilla lett, a második helyet pedig a Debreceni Búvárklub versenyzőjen Senánszky Petra szerezte meg. Kettőjük között a különbség csupán 4 tized másodperc volt. A verseny utolsó magyar érmét a Debreceni Búvárklub 4x100 m-es felnőtt női váltójának tagjai szerezték. A Nagy Dorottya, Senánszky Flóra, Könczei King, Senánszky Petra összeállítású csapat a harmadik . helyen végzett, csupán 0,5 másodperccel lemaradva a francia váltó mögött.

Összességében elmondható, hogy mind a magyar csapat, mind a Debreceni Búvárklub remekül helyt állt a 14 nemzet és 54 klub részvételével lezajlott V. CMAS Világkupa magyarországi fordulóján, valamint az immár 15. alkalommal megrendezett Europartyn is.